USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Удари по мостах до Криму є частиною кампанії ЗСУ для рішучого контрнаступу, – ISW

Українські сили методично намагаються відрізати російське угруповання на півдні України та порушити його логістику
Чонгарський міст
Чонгарський міст
Джерело: відкриті джерела

Удари Сил оборони України по критичних російських об'єктах наземних комунікацій, зокрема по мостах в окупований Крим, є частиною кампанії ЗСУ по перехопленню, спрямованої на створення умов для майбутніх рішучих контрнаступальних операцій. Про це йдеться у звіті ISW.

Аналітики нагадують, що українські військові 6 серпня завдали удару по двох ключових автодорожніх мостах уздовж найважливіших наземних комунікацій російських загарбників (GLOC), що з'єднують окуповані Крим та частину Херсонської області, внаслідок чого війська РФ перенаправили дорожній рух із коротких східних маршрутів на довші західні.

Керівник окупаційної "адміністрації" Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що ЗСУ нібито випустили 12 ракет по автошляховому мосту через Генічну протоку, що з'єднує Генічеський район з Арабатською стрілкою, і що 9 із цих ракет начебто перехопила російська ППО.

Російські джерела показали зображення зі значними пошкодженнями мосту і заявили, що українські удари частково зруйнували частину переправи.

Також російські джерела поширили кадри, на яких видно, як ЗСУ завдають удару по автомобільному мосту через Чонгар на трасі М-18 (Джанкою – Мелітополь), що з'єднує окупований Крим із захопленою частиною Херсонської області, з подальшим незначним пошкодженням обох сторін мосту.

Гауляйтер Криму Сергій Аксьонов заявив, що ЗСУ нібито випустили дві ракети по мосту, і одна ракета пройшла через засоби ППО загарбників і пошкодила дорожнє полотно автомобільного мосту.

Російські джерела ж стверджували, що ЗСУ використовували крилаті ракети Storm Shadow для завдання обох ударів, хоча експерти ISW ще не отримали підтверджень, що окупанти перехопили такі ракети.

Також Аксьонов розповів, що ведуться ремонтні роботи на мосту через Чонгарі що окупанти перенаправлять весь трафік через КПВВ "Армянськ" та "Перекоп" на траси М-17 (Армянськ – Олешки) та Т2202 (Армянськ – Нова Каховка). Окупаційне "міністерство транспорту" Криму оголосило, що весь рух через КПП "Джанкой" трасою М-18 закрито, але рух мостом через Керченську протоку і через Керченську поромну переправу працює у звичайному режимі.

ФСБ призупинила в'їзд цивільних осіб на окуповану Арабатську стрілку з 31 липня, і російські офіційні особи не коментують стан руху GLOC Генічеськ – Арабатська стрілка.

В Інституті вивчення війни зазначають, що ступінь пошкодження мосту через Генічеську протоку, ймовірно, змусить російських окупантів перенаправити військові перевезення з Арабатської стрілки на довші західні маршрути між окупованим Кримом та підконтрольною ним частиною території Херсонської області.

Так, траса М-17 проходить через Армянськ, а потім розгалужується на перетині з трасою Т2202 на північ і продовжується на північний захід, що означає, що більша частина, якщо не всі російські автомобільні дороги між Кримом та Херсонською областю мають проходити вздовж або дуже близько до однієї 20-кілометрової ділянки траси М-17 між Ішунем та Армянськом, йдеться у звіті.

"Це серйозне вузьке місце в російських GLOC, ймовірно, створить значні збої в логістиці та ймовірність затримок і пробок. Неясно, як швидко російські офіційні особи зможуть відремонтувати міст через Чонгар, і так само неясно, чи відремонтували російські офіційні особи залізничний міст, по якому українські війська завдали удару 29 липня", – зазначається у публікації.

В ISW вважають, що у російських загарбників відновлення пошкодженого мосту через Генічну протоку займе значно більше часу.

У звіті також йдеться про те, що російські GLOC вздовж автомагістралі T2202 на північний захід від Криму, особливо маршрути вздовж основних та магістральних доріг на південь від Нової Каховки, знаходяться ближче до позицій ЗСУ у верхній Херсонській області, і в багатьох випадках у межах досяжності артилерійського вогню, що утримується українцями західного берега річки.

"Російські сили, ймовірно, можуть знизити ризики від українського вогню із закритих позицій у цьому районі, обравши повільніші та менш ефективні сільські дороги на північний схід від Чаплінки, але за рахунок повільнішої та складнішої матеріально-технічної підтримки", – пишуть експерти ISW.

Крім того, зазначається, що удари Сил оборони по мостах на критичних російських об'єктах наземних комунікацій є частиною кампанії ЗСУ по перехопленню, спрямованої на створення умов для майбутніх рішучих контрнаступних операцій, зазначають в Інституті вивчення війни.

Відомий російський блогер, пов'язаний із ПВК "Вагнера", стверджував: удари ЗСУ 6 серпня показують, що українські сили методично намагаються відрізати російське угруповання на півдні України та порушити його логістику, подібно до української кампанії з перехоплення під час Херсонського контрнаступу.

Також "воєнкор" зазначав, що російську оборону на західному (правому) березі Херсонської області було зруйновано за лічені дні після кількох місяців ударів ЗСУ по логістиці окупантів, і висловив побоювання, що ситуація може повторитися.

Читайте також:
Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, - Макрон Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, - Макрон
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів
Зеленський змінив командувача Силами підтримки ЗСУ Зеленський змінив командувача Силами підтримки ЗСУ
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України