USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

У зв’язку зі зростанням тарифу на електроенергію розмір субсидії перерахують автоматично

Сума перерахованої субсидії буде відображена у виплаті за червень, яку одержувачі отримають у наступному місяці – липні
субсидія
Джерело: відкриті джерела

Одержувачам уже призначених субсидій для здійснення перерахунку розмірів виплат у зв'язку зі зростанням тарифу на електроенергію звертатись до органів Пенсійного фонду України не потрібно. Про це повідомляє ПФУ.

Водночас, оскільки зростання тарифу на електроенергію відбулося з 1 червня, сума перерахованої субсидії буде відображена у виплаті за червень, яку одержувачі отримають у наступному місяці – липні.

Хто може оформити і як розрахувати розмір допомоги

Субсидія надається особам зі складу домогосподарства, якщо вони сплачують за комунальні послуги більше, ніж визначений для них обов’язковий платіж.

Платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Також мають значення майновий стан домогосподарства і норми споживання. Адже за електроенергію, спожиту понад встановлений норматив, родина сплачуватиме за власний кошт.

Оформити житлову субсидію може:

• одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

• людина, яка орендує житло на підставі договору оренди;

• внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди. У такому разі до заяви додаються документи, що підтверджують проживання за адресою домогосподарства (наприклад, довідка ВПО).

• за заявою опікуна чи піклувальника неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки або недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку;

• індивідуальний забудовник, якщо будинок не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується. У цьому разі до заяви потрібно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

При призначенні субсидії враховуються доходи усіх осіб, які зареєстровані та/або задекларовані у житловому приміщенні. Проте під час подання заяви не забудьте зазначити, хто фактично проживає у квартирі / будинку.

Якщо на день звернення за призначенням субсидії хтось з родини перебуває за кордоном понад 60 днів, його має бути виключено зі складу домогосподарства і тоді його доходи не будуть враховуватися. Тобто якщо у житловому приміщенні прописано троє людей, але дружина з дитиною виїхали за кордон і перебувають там більше ніж 60 днів, житлова субсидія призначається з розрахунку на одного члена домогосподарства, тобто на чоловіка.

Як розраховується розмір субсидії

Розмір субсидії – це різниця між вартістю всіх комунальних послуг з урахуванням соціального нормативу та розміром обов’язкового платежу. Щоб визначити обов’язковий платіж, треба середньомісячний сукупний дохід домогосподарства помножити на обов’язковий відсоток платежу.

Обов’язковий відсоток платежу також обчислюється за формулою. Для цього середньомісячний сукупний дохід ділять на кількість членів родини і визначають дохід на одну особу.

Потім його ділять на розмір прожиткового мінімуму – з 01.01.2024 року він становить 2920 гривень. Результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії), а потім множиться на 15% (базова норма плати за послуги).

Варто нагадати, що уряд України створив Штаб підготовки до наступного опалювального сезону. Представники ключових міністерств та відомств координуватимуть всі роботи з подолання наслідків російського енергетичного терору.

Читайте також:
Допомога від держави: Як оформити субсидію на компослуги і хто повинен повторно подавати заяву? Допомога від держави: Як оформити субсидію на компослуги і хто повинен повторно подавати заяву?
Збільшення тарифу на світло принесе Збільшення тарифу на світло принесе "Енергоатому" та "Укргідроенерго" додаткові 50 млрд гривень – "Енергоатом" відхрещується
Тариф на світло зросте до 80%: Кабмін може ухвалити рішення вже завтра Тариф на світло зросте до 80%: Кабмін може ухвалити рішення вже завтра
Для бізнесу з 1 червня діятимуть нові граничні ціни на електроенергію Для бізнесу з 1 червня діятимуть нові граничні ціни на електроенергію