USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

У світі зростає дефіцит дизельного палива, – Bloomberg

Ситуація складна в тому числі й через сильну спеку в Північній півкулі цього літа
Дизельне паливо
Джерело: відкриті джерела

Світові нафтопереробні заводи не можуть виробляти достатньо дизельного пального. Це відкриває новий виток інфляції та позбавляє світову економіку пального, яке живить як промисловість, так і транспорт. Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що ціни на нафту стрімко зростають – 15 вересня вони були трохи нижче 95 доларів за барель.

Ціни на дизель в США підскочили вище 140 доларів, що є найбільшим показником за всю історію для цієї пори року. Європейський еквівалент з літа злетів на 60%. Ситуація може ще більше погіршитися. Усе тому, що Саудівська Аравія і Росія обмежили видобуток нафти. А на початку вересня обидві країни – лідери альянсу ОПЕК+ – оголосили, що обмеження продовжать до кінця 2023 року, коли попит на паливо зазвичай зростає.

"Ми ризикуємо спостерігати триваючу напруженість на ринку, особливо для дистилятів, у зимові місяці", – заявив керівник відділу ринку нафти Міжнародного енергетичного агентства Торіл Босоні, маючи на увазі дизель.

Також повідомляється, що ситуація є складною в тому числі й через сильну спеку в Північній півкулі цього літа. Це змусило багато заводів працювати повільніше, ніж зазвичай. За словами аналітика Goldman Sachs Group Inc Каллума Брюса, заводи замість виробництва дизельного пального виробляли авіаційне паливо і бензин, попит на які різко зріс. Усе це відбувається після зупинки менш ефективних заводів нафтопереробки, коли попит на нафту впав до рівня COVID-19. Зараз споживання відновлюється, але багато нафтопереробних заводів уже не працюють.

Однак ще є надія, що криза дизельного пального може послабитися з настанням прохолодних зимових місяців, коли погодні обмеження для НПЗ загалом знижуються. Проте зберігаються побоювання з приводу поставок з деяких ключових країн – експортерів дизельного пального. Так, Росія вже заявила, що обмежить обсяги поставок на світові ринки. А в Китаї нещодавно запрацювали нові квоти на експорт пального, однак трейдери та аналітики в Азії вважають, що запланованого обсягу буде недостатньо, щоб впоратися з напруженістю на ринку до кінця року.

Обмеження пропозиції має й економічні наслідки. Наприклад, різке подорожчання ф'ючерсів у США трапилося, зокрема, й тому, що паливо почали розкуповувати далекобійники.

Читайте також:
За вересень ціна на пальне в середньому зросла майже на 2,5 гривні: Огляд ринку За вересень ціна на пальне в середньому зросла майже на 2,5 гривні: Огляд ринку
Темпи падіння цін на пшеницю стали найбільшими за останні 14 років. Чого чекати далі Темпи падіння цін на пшеницю стали найбільшими за останні 14 років. Чого чекати далі
Інфляція в Україні у річному вимірі сповільнилася до 8,6%: Дані Нацбанку Інфляція в Україні у річному вимірі сповільнилася до 8,6%: Дані Нацбанку
Овочі та фрукти дешевшатимуть протягом осені: Прогноз експерта Овочі та фрукти дешевшатимуть протягом осені: Прогноз експерта