USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 9 6 0 (+910)
USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90

У світі зростає дефіцит дизельного палива, – Bloomberg

Ситуація складна в тому числі й через сильну спеку в Північній півкулі цього літа
Дизельне паливо
Джерело: відкриті джерела

Світові нафтопереробні заводи не можуть виробляти достатньо дизельного пального. Це відкриває новий виток інфляції та позбавляє світову економіку пального, яке живить як промисловість, так і транспорт. Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що ціни на нафту стрімко зростають – 15 вересня вони були трохи нижче 95 доларів за барель.

Ціни на дизель в США підскочили вище 140 доларів, що є найбільшим показником за всю історію для цієї пори року. Європейський еквівалент з літа злетів на 60%. Ситуація може ще більше погіршитися. Усе тому, що Саудівська Аравія і Росія обмежили видобуток нафти. А на початку вересня обидві країни – лідери альянсу ОПЕК+ – оголосили, що обмеження продовжать до кінця 2023 року, коли попит на паливо зазвичай зростає.

"Ми ризикуємо спостерігати триваючу напруженість на ринку, особливо для дистилятів, у зимові місяці", – заявив керівник відділу ринку нафти Міжнародного енергетичного агентства Торіл Босоні, маючи на увазі дизель.

Також повідомляється, що ситуація є складною в тому числі й через сильну спеку в Північній півкулі цього літа. Це змусило багато заводів працювати повільніше, ніж зазвичай. За словами аналітика Goldman Sachs Group Inc Каллума Брюса, заводи замість виробництва дизельного пального виробляли авіаційне паливо і бензин, попит на які різко зріс. Усе це відбувається після зупинки менш ефективних заводів нафтопереробки, коли попит на нафту впав до рівня COVID-19. Зараз споживання відновлюється, але багато нафтопереробних заводів уже не працюють.

Однак ще є надія, що криза дизельного пального може послабитися з настанням прохолодних зимових місяців, коли погодні обмеження для НПЗ загалом знижуються. Проте зберігаються побоювання з приводу поставок з деяких ключових країн – експортерів дизельного пального. Так, Росія вже заявила, що обмежить обсяги поставок на світові ринки. А в Китаї нещодавно запрацювали нові квоти на експорт пального, однак трейдери та аналітики в Азії вважають, що запланованого обсягу буде недостатньо, щоб впоратися з напруженістю на ринку до кінця року.

Обмеження пропозиції має й економічні наслідки. Наприклад, різке подорожчання ф'ючерсів у США трапилося, зокрема, й тому, що паливо почали розкуповувати далекобійники.

Читайте також:
Кабмін до серпня продовжив дію ПСО на газ для теплокомуненерго Кабмін до серпня продовжив дію ПСО на газ для теплокомуненерго
У березні річна інфляція знизилася до 3,2%: Що подешевшало найбільше? У березні річна інфляція знизилася до 3,2%: Що подешевшало найбільше?
Данія цілком може отримувати паливо російського виробництва для своєї авіації, - ЗМІ Данія цілком може отримувати паливо російського виробництва для своєї авіації, - ЗМІ
Тарифи на електроенергію зростуть? У НКРЕКП допускають Тарифи на електроенергію зростуть? У НКРЕКП допускають "важкі зміни"