Посадовці Сполучених Штатів Америки звернулися до українських колег із проханням пояснити події в Курській області РФ, де вже другу добу не стихають бої. Про це сказав координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, повідомляє "Укрінформ".
Кірбі відповів на прохання журналістів прокоментувати так зване "вторгнення українських військ" на територію Росії і сказав, що буде доречнішим, якщо українці самі скажуть про свої військові операції. До того ж додав, що Вашингтон зосередиться над "забезпеченням Збройних сил України усім необхідним для самозахисту".
"Хотів би додати, що нічого не змінилося в нашій політиці щодо дозволу чи заохочення ударів або атак на території Росії з використанням зброї, наданої раніше США, а саме щодо спрямування її проти неминучих загроз по той бік кордону", – зауважив Кірбі.
І зазначив, що Сполучені Штати звернулися до "українських колег, щоб мати трохи більше розуміння щодо ситуації в Курській області".
Тим часом у Держдепі заявили, що Україна не повідомляла їх про операцію в Курській області. Проте в цьому "немає нічого незвичного". Мовляв: це війна, яку веде Україна.
"Ми надаємо їм обладнання та консультації. Але коли справа доходить до повсякденної тактики, то іноді ми спілкуємося з ними, іноді ні. І доречно, щоб вони самі ухвалювали ці рішення", – сказав на брифінгу речник Держдепу Метью Міллер.
Водночас спікер Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано також відреагував на ці події. Так, у коментарі "Суспільному" пояснив, що згідно з міжнародним правом Україна має законне право захищатися, в тому числі завдаючи ударів по агресору на його території.
"ЄС продовжує повністю підтримувати законне право України на захист від російської агресії та її зусилля з відновлення суверенітету і територіальної цілісності", – прокоментував Стано події в Курській області.
Яка зараз ситуація у Курській області?
У Курській області на другу добу боїв ввели режим надзвичайної ситуації. Про це пишуть росЗМІ з посиланням на місцеву владу, яка стверджує, що в прикордонних районах області зберігається "складна оперативна ситуація".
Також повідомляють, що Росія нібито втратила повний контроль над територією площею до 350 кв. км у Курській області, а ЗСУ начебто захопили кілька населених пунктів.
Крім того, російські пабліки ширили інформацію, що ЗСУ захопили газовимірювальну станцію "Суджа" в Курській області (станція є ключовим прикордонним обʼєктом для транспортування російського газу до Європи, – ред.). Однак офіційного підтвердження щодо цього ні з боку ЗСУ, ні коментарів від місцевої влади не було.
РосЗМІ невпинно писали й про те, що нібито українські війська після прориву кордону РФ в Курській області зайшли в глиб країни на 15–25 км і припускали, що можуть підійти й до Курської АЕС. Наче ЗСУ знаходяться приблизно за 76 км від станції. А вночі Курчатов, де розташована АЕС, атакували БпЛА. Але в керівництва станції немає плану у разі удару, розповів анонімно росЗМІ один із працівників станції. Інструкцій у разі атаки не дали, евакуацію теж не планують. А серед співробітників Росгвардії, які охороняють Курську АЕС, лишилися одні жінки.
Разом з тим повідомили окупанти й про загибель одного з найбільш відомого так званого російського воєнкора Євгенія Поддубного в Курській області. Попередньо, нібито в його автівку влучив FPV-дрон.
Диктатор Путін теж прокоментував ситуацію в Курській області, де росіяни повідомляли про прорив українських військ. Каже, що це "масштабна провокація" з боку України.
Тим часом журналісти "Радіо Свобода" опублікували супутниковий знімок руйнувань на автомобільному прикордонному пункті пропуску "Суджа" в Курській області.
Що передувало?
6 серпня у Курській області, яка межує з Сумською (Україна), заявили про прорив кордону. Росіяни нарікали, що на територію регіону до Суджанського району заїхали українські війська на танках та іншій бронетехніці. Там розпочалися бойові дії.
Уже вранці 7 серпня загарбники заявили, що "українські формування захопили кілька сіл біля Суджі", а сам районний центр зазнав численних обстрілів та руйнувань.