USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 9 6 0 (+910)
USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90

У МЗС Польщі викликали посла Росії: Вручили ноту протесту

5 травня посла Сергія Андрєєва викликали в Міністерство зовнішніх справ
Польща Росія прапор

Прапор Польщі та Росії

Джерело: відкриті джерела

Російського посла у Варшаві Сергія Андрєєва викликали до польського МЗС через заяву колишнього омбудсмена з прав дитини Росії Павла Астахова через заклики до вбивства посла Польщі в Москві. Про це поінформував речник Міністерства зовнішніх справ Польщі Лукаш Ясіна у Twitter.

"5 травня посла Сергія Андрєєва викликали в МЗС. Представнику Росії вручили ноту протесту щодо заяви колишнього омбудсмена Росії у справах дітей Павла Астахова про заклики до вбивства посла Польщі в Москві", – йдеться в повідомленні.

Він додав, що польська сторона висловила рішучий протест щодо ситуації, що склалася, і сподівається на негайне порушення кримінальної справи та негайне покарання винного.

Що передувало

Минулого тижня колишній дитячий омбудсмен РФ Павло Астахов на російському державному телебаченні заявив, що вбивство послів є "у рамках міжнародного права", натякнувши безпосередньо на посла Польщі.

У шоу Астахов нагадав, як минулого року облили червоною фарбою посла Росії у Польщі Сергія Андрєєва. У зв'язку з цим Астахов висловив подив, чому посол Польщі в Росії досі "не знайдено плаваючим у Москві-ріці".

МЗС Польщі у відповідь засудило заяву Астахова. Тим часом Варшава поки що не має наміру відкликати своїх дипломатів з Росії.

Читайте також:
У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського
Росія може створити екологічну катастрофу в Балтійському морі, – МЗС Швеції Росія може створити екологічну катастрофу в Балтійському морі, – МЗС Швеції
Не виключено, що Росія може атакувати атомні електростанції в Україні, – Зеленський Не виключено, що Росія може атакувати атомні електростанції в Україні, – Зеленський
РФ готує нову провокацію проти України, пов'язану з українським спецназом в Африці, – ГУР РФ готує нову провокацію проти України, пов'язану з українським спецназом в Африці, – ГУР