USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

У Литві проходить другий тур президентських виборів

За посаду змагаються чинний президент Гітанас Науседа та прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте
Литва
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні у Литві розпочався другий тур президентських виборів. У ньому беруть участь чинний президент країни Гітанас Науседа та прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте. Про це повідомляє LRT.

З 7-ї години ранку в країні відкрилися 1895 виборчих дільниць. Вони працюватимуть до 20:00.

Загалом голосувати можуть понад 2,3 млн громадян.

"Виборці зможуть проголосувати на будь-якій виборчій дільниці, незалежно від того, де вони задекларували своє місце проживання… Важливо мати при собі документ, що посвідчує особу, він може бути навіть із простроченим терміном дії", – зазначають у виданні.

Після 20:00 почнеться підрахунок голосів. Про результати процесу Центральна виборча комісія буде повідомляти на офіційному сайті.  

За даними Центральної виборчої комісії, у другому турі президентських виборів у неділю до 9-ї ранку проголосували вже 13,95% від загальної кількості всіх виборців, які мають право голосу.

Достроково проголосували у другому турі президентських виборів майже 169 тис. громадян.

Що відбувалося у першому турі виборів?

Перший тур виборів у Литві проходив 12 травня. Загалом у виборах взяли участь вісім кандидатів.

У першому турі перемогли Гітанас Науседа (його кандидатуру підтримали 43,95% виборців) та Інгріда Шимоніте (за неї свої голоси віддали 19,94%).

Також нагадаємо, що у 2019 році Гітанас Науседа виграв другий тур президентських виборів проти Інгріди Шимоніте, набравши 66% голосів.

Читайте також:
Роберту Мецолу переобрали президенткою Європейського парламенту Роберту Мецолу переобрали президенткою Європейського парламенту
Литва скасовує безкоштовне навчання для українських студентів Литва скасовує безкоштовне навчання для українських студентів
Оголошено офіційні результати виборів у Франції: Як розподілилися місця в парламенті? Оголошено офіційні результати виборів у Франції: Як розподілилися місця в парламенті?
Вибори у Франції: Партія Ле Пен несподівано поступається лідерством лівим силам і коаліції Макрона Вибори у Франції: Партія Ле Пен несподівано поступається лідерством лівим силам і коаліції Макрона