USD
НБУ
36.57
Готівка
38.35
EUR
НБУ
39.42
Готівка
40.90
Втрати орків: 1 6 7 4 9 0 (+920)
USD
НБУ
36.57
Готівка
38.35
EUR
НБУ
39.42
Готівка
40.90

У Києві скоротили комендантську годину. Зміни діятимуть з 26 березня

Обмеження діятимуть з 00:00 до 05:00 щодня
блокпост
Джерело: відкриті джерела

У Києві з 26 березня скоротили комендантську годину. Обмеження діятимуть з 00:00 до 05:00 щодня. Про це повідомили у КМВА.

Як уточнив начальник військової адміністрації столиці Сергій Попко, зменшення тривалості комендантської години стало наступним послідовним рішенням після удосконалення системи інженерних загороджень у столиці.

"Але і на цьому ми не зупиняємося. Невдовзі чекайте нових змін, які дозволять зробити життя киян та гостей міста більш комфортним і цивілізованим. Настільки, наскільки зараз дозволяє війна і безпекова ситуація. Ми враховуємо усі гарантії захисту населення, забезпечення організації стабільної життєдіяльності Києва та сприяння виконання бойових чи службових завдань ЗСУ і правоохоронців, можливість виконувати оборонні заходи, службові, бойові завдання", – додав Попко.

Нагадаємо, що під час комендантської години забороняється перебувати на вулиці та в інших громадських місцях, а також переміщатись транспортом або пішки. Якщо в заборонений час людина знаходиться на вулиці, то комендантський патруль має право затримати дану особу і перевірити у неї наявність документів, встановити причину порушення комендантської години.

Виходити на вулицю під час дії комендантської години дозволено тільки, щоб дійти до найближчого укриття під час повітряної тривоги.

Як буде працювати транспорт?

Робота метро та наземного транспорту буде продовжена відповідно до змін тривалості комендантської години, повідомив мер Києва Віталій Кличко.

"Скорочення комендантської години в столиці планується з нуля годин 26 березня. Метро і наземний громадський транспорт з 26 березня змінять графік роботи відповідно до часу комендантської години – тобто працюватимуть на годину довше", – сказав він у коментарі "Українській правді".

Раніше

Київська міська військова адміністрація ухвалила рішення скоротити кількість блокпостів, а деякі з них перевести в "сплячий режим".

Попко зазначив, що за рік повномасштабної війни пряма загроза бойових дій у Києві була зведена до мінімальної.

"Тому після детального аналізу наявної системи інженерних загороджень і після розрахунку всіх потенційних загроз і небезпек КМВА разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали спільне рішення щодо вдосконалення системи інженерних огороджень у столиці", – сказав він.

На практиці рішення військової адміністрації передбачається таке:

  • деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати;
  • частина інженерних загороджень перейде в "сплячий режим";
  • інші інженерні загородження будуть повністю демонтовані.

Попко наголосив, що впровадження такого системного рішення зробить Київ комфортнішим для жителів. Рішення дасть змогу розвантажити дороги столиці, що дасть змогу киянам вільніше пересуватися містом.

При цьому інженерні споруди, які й надалі мають виконувати свою безпекову функцію для столиці, залишатимуться.

В той же час в адміністрації вирішили, що частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста, залишаться в так званому "сплячому режимі".

За словами Попка, такі блокпости приберуть із проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях, щоб у разі виникнення загрози для столиці оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойовий режим у найкоротші терміни.

Також на "сплячих" інженерних загородженнях планують провести ревізію з подальшою заміною/відновленням непридатних елементів.

Читайте також:
Нічні атаки окупантів дронами: У Ржищеві вже семеро загиблих Нічні атаки окупантів дронами: У Ржищеві вже семеро загиблих
Росіяни обстріляли Запоріжжя: Є влучання в житлові будинки, вже відомо про загиблих та постраждалих Росіяни обстріляли Запоріжжя: Є влучання в житлові будинки, вже відомо про загиблих та постраждалих
Авдіївка може стати другим Бахмутом: Трасу на виїзд із міста називають Авдіївка може стати другим Бахмутом: Трасу на виїзд із міста називають "дорогою смерті"
Росія завдала збитків інфраструктурі України майже на 144 млрд доларів, – KSE Росія завдала збитків інфраструктурі України майже на 144 млрд доларів, – KSE