USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.81
Готівка
45.35
Втрати росіян: 6 8 1 5 8 0 (+1350)
USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.81
Готівка
45.35

В Україні посилюється політичний тиск на ЗМІ: Міжнародні правозахисники виступили із заявою до влади

Українську владу закликають виконати рекомендації дорожньої карти, представленої рік тому, щоб захистити незалежну журналістику та право на інформацію в країні
ЗМІ свобода слова тиск
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Кілька місяців поспіль в Україні посилюється тиск на незалежні медіа. Про це йдеться у заяві правозахисної організації "Репортери без кордонів" (RSF).

Правозахисники закликали українську владу виконати рекомендації дорожньої карти, представленої рік тому, щоб захистити незалежну журналістику та право на інформацію в країні.

"Стеження, погрози призову в армію, посилення контролю з боку влади... На українські ЗМІ посилюється політичний тиск і перешкоди. З початку 2024 року щонайменше п'ять журналістів були під спостереженням або погрозами через публікації про корупцію", – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється про політичне втручання. Зокрема йдеться про призначення військового представника на посаду директора національного інформаційного агентства "Укрінформ", адже після цього було виявлено внутрішню цензуру та список гостей, з якими заборонено спілкуватись. І відтепер цитати та інтерв’ю з військовослужбовцями необхідно надсилати за три дні до публікації в Центр військового стратегічного зв’язку, згідно з військовим указом, оприлюдненим ЗМІ 12 червня.

"Тиск, погрози та втручання мають припинитися. Незважаючи на їх чудову стійкість після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року, український медіаландшафт залишається крихким. Дорожня карта свободи преси, яку RSF подала українській владі на початку червня, визначає ключові пріоритети для захисту незалежної журналістики та права на інформацію в Україні. Ми закликаємо їх негайно виконати ці рекомендації", – йдеться у заяві.

Що відомо про дорожню карту?

Під час візиту до Києва з 4 по 7 червня делегація RSF передала українській владі копію своєї дорожньої карти з сімома конкретними та детальними рекомендаціями, які RSF вперше оприлюднила в травні 2023 року. Щоб захистити плюралізм і незалежність медіа в Україні, RSF закликає владу терміново:

  • боротися з безкарністю за насильницькі злочини проти журналістів;
  • забезпечити притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за пропаганду, яка підбурює до воєнних злочинів;
  • заохочувати плюралізм і незалежність ЗМІ;
  • покінчити з довільними обмеженнями та дискримінацією щодо висвітлення війни;
  • захистити фінансування журналістики;
  • заохочувати якісну журналістику за допомогою Ініціативи журналістської довіри;
  • приєднатись до Міжнародного партнерства за інформацію та демократію.
Читайте також:
Чи буде мобілізація з 18 років, – думка експерта Чи буде мобілізація з 18 років, – думка експерта
В російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина В російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина
Стало відомо, де окупанти утримують викрадених в Мелітополі журналістів Стало відомо, де окупанти утримують викрадених в Мелітополі журналістів
Україні потрібний свій патріархат, – Зеленський Україні потрібний свій патріархат, – Зеленський