USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

"Це – не чарівна паличка": Експерт розповів, як F-16 вплинуть на ситуацію на фронті

F-16, з огляду на те, що це багатофункціональна повітряна платформа, також може виконувати функції підтримки українських сухопутних підрозділів
F-16
Джерело: відкриті джерела

Винищувачі F-16, які Україна має отримати від союзників, – це не чарівна паличка, яка просто своєю появою може змінити ситуацію на полі бою. Все залежить від ефективності їхнього застосування, розповів в ефірі телеканалу UWN експерт із міжнародної безпеки, кандидат політичних наук Тарас Жовтенко.

"Жодна з тих систем озброєнь, які ми отримаємо, включно з F-16, – це не якась чарівна паличка, яка просто своєю появою в руках Збройних сил України може змінити ситуацію кардинально і змінити її на нашу користь", – сказав він.

За словами експерта, все залежатиме від ефективного використання цих літаків у комплексі з усіма іншими видами озброєння, які є у ЗСУ.

Крім того, Жовтенко зазначив, що F-16, з огляду на те, що це багатофункціональна повітряна платформа, він може виконувати інші дуже важливі функції, пов'язані з підтримкою, наприклад, українського контрнаступу, з посиленням захисту українських сухопутних підрозділів з повітря.

"Від того, наскільки швидко ми інтегруємо цей літак не тільки в систему Протиповітряної оборони України, але наскільки ефективно і швидко ми зможемо інтегрувати цей літак із діями наших сухопутних підрозділів, із нашою артилерією, із діями бронетанкових наших одиниць, це все насправді буде забезпечувати його максимальну ефективність", – підсумував експерт.

Нагадаємо, сьогодні президент Зеленський заявив, що наша країна домоглася конкретики щодо постачання американських винищувачів F-16. Літаки зобов'язалися передати Нідерланди і Данія.

За словами керівництва двох країн, Україна може отримати 42 літаки від Нідерландів і 19 від Данії.

Винищувачі планують передати ЗСУ, щойно пілоти пройдуть навчання. За оцінкою Данії, перші борти вирушать в Україну до Нового року.

Читайте також:
Росіяни модернізують Росіяни модернізують "шахеди" та нарощують темпи їхнього виробництва
Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги
МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку
Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом