USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Стороні обвинувачення немає з чим йти до суду, у них немає доказів, – адвокати про справу ТОВ "Краснолиманське"

Є ймовірність, припускають адвокати, що через відсутність належних доказів запобіжний захід будуть продовжувати всім підозрюваним у справі
Суд
Джерело: відкриті джерела

Сторона обвинувачення нині немає належних доказів у справі ТОВ "Краснолиманське". По факту, їм немає з чим йти до суду, а з тими "доказами", що нині є, з'явитися перед судом – це бути підданим критиці. Таку думку в коментарі TAK TV висловили адвокати.

"Ми думаємо, що будуть продовжувати запобіжний захід неодноразово і всім учасникам. Тому що по суті стороні обвинувачення немає з чим йти до суду. Вони прекрасно розуміють, що з тими нібито доказами з'явитися перед судом – це бути підданим критиці. Там по суті будь-яке питання: ухилення від сплати податків, відсутність спадкового рішення, доведення до банкрутства, відсутність висновку Міністерства юстиції і інші порушення кримінально-процесуального законодавства кажуть про те, що можливості розглянути справу по суті немає", – говорить адвокат Олександр Бабіков.

Тому, припускає він, що це кримінальне провадження буде продовжуватися розслідуватися далі, сторона обвинувачення сподіватиметься зламати їх підзахисних в умовах СІЗО.

Водночас адвокати мають намір оскаржувати протиправні дії та накопичувати докази.

"Для того щоб ці ж самі документи могли виступати доказами в тих кримінальних провадженнях, в яких ми будемо ставити питання про відповідальність слідчих і прокурорів, які ініціювали це незаконне притягнення людей до кримінальної відповідальності", – додав адвокат Ігор Федоренко.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Втім, нині Кропачов (як і решта підозрюваних) за рішенням слідчого судді Печерського суду перебуває під вартою в СІЗО на Лукʼянівці. 

А от повного тексту рішення судді щодо тримання під вартою Кропачова і досі немає.

"Ще навіть немає повного тексту рішення. Я думаю, що Печерський суд буде затримувати виготовлення повного тексту, буде затримувати апеляцію для того, щоб її не могли розглянути. Ми вже і бачимо, і знаємо, як це відбувається на практиці. Така ситуація. Ми зазначили однозначно в суді, що те, що подано, не може, з точки зору закону, розглядатися і враховуватися суддею як докази, адже вони не є належними і допустимими. А чому їх суддя прийняла і вважала, що можливо, ми не знаємо. Якраз саме те, про що я казав, що немає рішення, в якому є обґрунтування, що вони прийняли, що вони не прийняли і чому вони прийняли", – пояснює Сухов.

Адвокати бізнесмена додають, що після того як вони отримають повний текст рішення, вони зможуть побачити, чим все ж керувався суд, приймаючи таке рішення. І вже за результатами цього документа адвокати, ймовірно, будуть доповнювати апеляційну скаргу.

"Суд в цьому рішенні повинен простими словами сказати, чому він надав перевагу аргументам прокуратури і нівелював наші аргументи. За результатами цього документа, я думаю, ми ще будемо доповнювати нашу апеляційну скаргу. Потім я все ж таки сподіваюся, що до 5 червня матеріали (справи, – ред.) надійдуть (до апеляційного суду, – ред.) і 5 червня ми все ж таки розглянемо цю справу по суті", – зазначив адвокат Салазський.

Сьогодні, 4 червня, Київський апеляційний суд не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу бухгалтерці ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою. Адвокати в коментарі ТАК TV зазначають, що і надалі намагатимуться зробити все, аби жінку відпустили з-під варти і повернути її чесне ім'я. 

Читайте також:
На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича
Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать