USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Справа Кропачова – це не перший і не другий раз, коли держава безпідставно тисне на бізнес, – адвокат Сухов

Віталій Кропачов

Віталій Кропачов, власник медіапроєкту Ukraine World News

Джерело: TAK TV

Справа бізнесмена Віталія Кропачова – не єдина, коли держава безпідставно тисне на бізнес. Таку думку в ефірі ТАК TV висловив адвокат бізнесмена Юрій Сухов.

"Насправді це ж не перша ситуація за останній час, коли є претензії від бізнесу, що до нього правоохоронці приходять з якоюсь метою. Я не бачу в цьому кримінальному провадженні якихось відмінностей від інших проваджень, які стали гучними, які пов'язують з тим, що претензії не є законними. В цій справі так само, на мою думку, претензії ті, які є зараз, вони не підкріплені доказами, які мають бути у сторони обвинувачення", – акцентує Сухов. 

Адвокат наголошує: не є секретом те, що бізнес скаржиться на тиск з боку правоохоронних органів. Для цього при президентові України була створена комісія, яка мала займатися реформою правоохоронних органів з метою виключення тиску, але "поки що жодних таких реальних результатів немає".

"Тому бізнес і невдоволений. Адже бізнес насправді повернувся обличчям. Вони намагаються більше сплатити податків. Я знаю навіть випадки, коли дуже серйозний бізнес наперед сплачує (податки, – ред.), бо розуміють, що відбувається. Намагаються більше працювати "в білу". У нас навіть є проєкти, коли ми намагалися нашим клієнтам допомогти випрацьовувати таку схему, щоб не було ніяких "сірих плям". Якраз бізнесмени зараз справді виявилися більш державниками, ніж державники, які мають робити прийнятну ситуація для всіх. Тобто тут є насправді проблема", – додає правник.

В принципі, зауважує Сухов, в будь-якому разі є випадки, коли правоохоронна система чи влада тиснуть на бізнес. Цього неможливо уникнути. Але те, що відбувається у нас, – це, по суті система. І ця система нам лишилась ще з "радянщини".

"Ми маємо цього позбутися. Все ж таки між бізнесом і правоохоронцями, і владою має бути діалог. Діалогу немає, на жаль. Нормального, ефективного – його немає. Я вважаю, що все ж таки держава має повернутися обличчям до бізнесу, тим більше до такого ефективного. Це ми кажемо не тільки про податки. Це так само і вугілля, опалення, електроенергія і інше. Дуже багато пов'язано речей. Тому зараз в цей час таким чином діяти держава не повинна, це – з одного боку. З іншого боку, все має бути обережно – це тонкий лід і зараз себе так вести, я не думаю, що це правильно. Бізнес на це дивиться, він розуміє і він робить свої висновки. І ці висновки можуть бути негативними для держави. А це для нас буде крахом", – підсумував адвокат.

ДБР звинувачує бізнесмена у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень. Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Читайте також:
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать
Кропачов: Ми залучили американську компанію, щоб в США побачили фальсифікацію справи прокуратурою Кропачов: Ми залучили американську компанію, щоб в США побачили фальсифікацію справи прокуратурою
Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави