
Україна прагне стати повноцінним членом Європейського Союзу попри пропозиції Франції та Німеччини щодо альтернативного, тобто, "повільного" варіанту інтеграції нашої країни у європейське співтовариство. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Politico.
Він підкреслив, що протягом двох років Україна буде "цілком і повністю" готовою стати частиною Європейського Союзу.
За словами Шмигаля, наша країна має унікальний випадок для членства в ЄС.
"Ми хочемо бути повноправним членом, тому що Україна сьогодні є унікальною країною в світі, яка заплатила таку величезну ціну за своє бажання стати членом Європейського Союзу. Жодна інша країна-кандидат на вступ до Європейського Союзу ніколи не мала такої величезної підтримки населення — понад 90 відсотків українців — які бажають, хочуть і бажають стати повноправним членом Європи", - додав він.
Прем'єр нагадав, що Україна виконала всі сім умов, висунутих Єврокомісією в червні 2022 року, щоб перейти до наступного етапу процесу вступу, після ухваленої на цьому тижні постанови Кабміну. Це включало визнання прав національних меншин — крок, який здебільшого сприймався як "оливкова гілка" для Угорщини, яка заперечувала проти ставлення до етнічних угорців в Україні.
"Ми готові йти. Ми очікуємо, що не пізніше жовтня ми зможемо мати позитивну ситуацію з оцінкою нашого прогресу з боку Європейської комісії та щоб Європейська рада могла проголосувати та прийняти рішення про початок переговорів з Україною", - додав Шмигаль.
Він підтвердив, що українські дипломати активно лобіюють у національних столицях необхідність продовження процесу членства України.
"Україна, як член ЄС, не буде приносити проблеми Євросоюзу. Навпаки, Україна сприятиме вирішенню багатьох проблемних питань в Європейському Союзі", – сказав він, виділяючи такі сфери, як енергетична незалежність, безпека, оборона та економіка.
Очікується, що наступного тижня Україна буде представлена на зустрічі Європейського політичного співтовариства в Гранаді, куди зберуться лідери ЄС і не-ЄС.
Альтернативний варіант від Франції та Німеччини
Нагадаємо, Франція та Німеччина наголошують на альтернативному варіанті повного членства України в Європейському Союзі. Воно базується поступовій та "повільній" інтеграції нашої країни у європейське співтовариство.