USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Шмигаль: Україна не погодиться на "другосортне" членство у ЄС

Наша країна не погоджується на повільну інтеграцію
Україна - ЄС
Джерело: відкриті джерела

Україна прагне стати повноцінним членом Європейського Союзу попри пропозиції Франції та Німеччини щодо альтернативного, тобто, "повільного" варіанту інтеграції нашої країни у європейське співтовариство. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Politico.

Він підкреслив, що протягом двох років Україна буде "цілком і повністю" готовою стати частиною Європейського Союзу.

За словами Шмигаля, наша країна має унікальний випадок для членства в ЄС.

"Ми хочемо бути повноправним членом, тому що Україна сьогодні є унікальною країною в світі, яка заплатила таку величезну ціну за своє бажання стати членом Європейського Союзу. Жодна інша країна-кандидат на вступ до Європейського Союзу ніколи не мала такої величезної підтримки населення — понад 90 відсотків українців — які бажають, хочуть і бажають стати повноправним членом Європи", - додав він.

Новини за темою: Україна не зможе вступити в ЄС без імплементації висновків Венеціанської комісії, у тому числі щодо утисків російськомовного населення, – Мінюст

Прем'єр нагадав, що Україна виконала всі сім умов, висунутих Єврокомісією в червні 2022 року, щоб перейти до наступного етапу процесу вступу, після ухваленої на цьому тижні постанови Кабміну. Це включало визнання прав національних меншин — крок, який здебільшого сприймався як "оливкова гілка" для Угорщини, яка заперечувала проти ставлення до етнічних угорців в Україні.

"Ми готові йти. Ми очікуємо, що не пізніше жовтня ми зможемо мати позитивну ситуацію з оцінкою нашого прогресу з боку Європейської комісії та щоб Європейська рада могла проголосувати та прийняти рішення про початок переговорів з Україною", - додав Шмигаль.

Він підтвердив, що українські дипломати активно лобіюють у національних столицях необхідність продовження процесу членства України.

Новини за темою: Україна не зможе виконати всі рекомендації Єврокомісії до жовтня, – Стефанішина

"Україна, як член ЄС, не буде приносити проблеми Євросоюзу. Навпаки, Україна сприятиме вирішенню багатьох проблемних питань в Європейському Союзі", – сказав він, виділяючи такі сфери, як енергетична незалежність, безпека, оборона та економіка.

Очікується, що наступного тижня Україна буде представлена на зустрічі Європейського політичного співтовариства в Гранаді, куди зберуться лідери ЄС і не-ЄС.

Альтернативний варіант від Франції та Німеччини

Нагадаємо, Франція та Німеччина наголошують на альтернативному варіанті повного членства України в Європейському Союзі. Воно базується поступовій та "повільній" інтеграції нашої країни у європейське співтовариство.

Читайте також:
З початку року до Нацполіції надійшло майже 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства З початку року до Нацполіції надійшло майже 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства
В Україні буде регіональна мережа центрів психічного здоров'я, – МОЗ В Україні буде регіональна мережа центрів психічного здоров'я, – МОЗ
В Україні створили реєстр педофілів: Хто отримає доступ В Україні створили реєстр педофілів: Хто отримає доступ
Росію вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Як це впливає на Україну Росію вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Як це впливає на Україну