
У результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки України зібрала доказову базу на голову російського Промсвязьбанку Петра Фрадкова. Він входить до найближчого оточення Кремля і є одним з головних організаторів запровадження так званої "рубльової зони" у тимчасово захоплених районах півдня і сходу України, повідомляє пресслужба СБУ.
Саме він виконує вказівку вищого військово-політичного керівництва РФ щодо відкриття "філій" Промсвязьбанку на базі захоплених відділень українських фінустанов. Також російський посадовець координує представників місцевих окупаційних адміністрацій, відповідальних за блокування обігу гривні.
Для цього ворог заборонив на захоплених територіях проводити електронні операції і готівкові розрахунки у гривні, а також унеможливив інкасацію української валюти. Отримані таким чином "рубльові" надходження спрямовують на фінансування потреб воєнно-промислового комплексу та окупаційних угруповань РФ.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Фрадкову про підозру за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (вчинення за попередньою змовою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків).
Санкція статті передбачає покарання до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Яка ситуація з банками на окупованих територіях?
Національний банк України розпорядився про тимчасове припинення комерційними банками роботи своїх філій та відділень на територіях, окупованих Росією після 24 лютого, а також тих, де ведуться бойові дії. НБУ ухвалив, що банки повинні мінімізувати залишки готівки у відділеннях "доступними способами", зокрема шляхом видачі готівки клієнтам та завантаження їх у банкомати.
За технічної можливості та відсутності загрози життю та здоров'ю працівників банків їм слід забезпечити в окупованих населених пунктах можливість прийому до оплати торговцями карток при безготівкових розрахунках, видачі ними готівки власникам карток, а також продовження обслуговування клієнтів у дистанційному режимі.