USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Російський бізнесмен заявив про придбання Forbes

Мусаєв є власником російського Forbes
Магомед Мусаєв
Магомед Мусаєв
Джерело: відкриті джерела

Російський бізнесмен Магомед Мусаєв, який є власником Forbes Russia, у приватних розмовах розповів про покупку глобального Forbes. Таким чином він намагається посилити свій власний вплив у світі. Про це свідчать п'ять аудіозаписів та один відеозапис, які опинилися у розпорядженні The Washington Post.

Зазначається, що цьогоріч у червні Магомед Мусаєв зібрав друзів у Нью-Йорку, щоб відсвяткувати своє 60-річчя. Серед гостей були й топменеджери Forbes Media Group. За словами присутніх на заході людей, там також був 28-річний американський засновник технологічних компаній Остін Рассел. Останній нещодавно оголосив, що веде угоду на 800 млн доларів з купівлі зазначеного медіабізнесу.

Згідно з аудіо- та відеозаписами, напередодні вечірки Мусаєв сказав колегам, що він став покупцем Forbes та уклав "угоду всього свого життя".

"Я щойно купив глобальний Forbes… Ви розумієте, коли у вас в руках ключ від найавторитетнішого світового бренду, це дає доступ до будь-кого", – похвалився він одному зі своїх соратників.

В одному з відеозаписів Мусаєв назвав Рассела "обличчям" угоди та наполягав на тому, щоб про його власну причетність не згадували: "Я роблю це більш тонко… Ви розумієте… я працюю не кувалдою і не скальпелем, а лазером".

Як пише WP, коментарі бізнесмена викликають нові запитання щодо потенційного іноземного впливу на цю угоду, яка понад рік була причиною суперечок, викликала критику Конгресу США та привернула пильну увагу Комітету з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах.

Натомість у коментарі WP Рассел заперечив будь-яку причетність Мусаєва чи будь-яких росіян до угоди: "Мусаєв не має ніякої участі в угоді Forbes. Будь-яке припущення про протилежне є хибним… Немає жодного долара капіталу, жодного китайського чи російського громадянина або організації, включаючи Мусаєва".

При цьому, як відзначає видання, з записів неясно: чи Мусаєв описував себе як власника; чи як інвестора, який допоміг здійснити угоду та завдяки цьому здобуде вплив у майбутньому; чи він був таємним інвестором, який вкладав гроші в угоду через інших; чи він просто робив неправдиві заяви.

Сам Мусаєв у коментарі журналістам заявив, що будь-яке припущення, що він контролював угоду, є "абсолютною нісенітницею" та "жахливим міфом", і що "в документах угоди у будь-якій письмовій формі моєї участі немає". Він заперечував, що сказав своїм колегам, нібито купив Forbes, попри наявні аудіозаписи.

Як відомо, Мусаєв є власником російського Forbes, а також позиціонує себе як венчурний інвестор, технологічний підприємець та людина, що займається імпакт-інвестиціями. 2017-го підприємець інвестував 20 млн доларів в американську компанію Luminar, засновником якої став Остін Рассел.

Нещодавно молодий бізнесмен уклав договір про купівлю медіахолдингу Forbes, хоча його компанія вже кілька років зазнає збитків. Журналісти стверджують, що він зміг профінансувати угоду лише на 10 млн доларів. А решту 646 млн доларів вкладають невідомі бенефіціари. На думку американських експертів, саме в цих коштах може бути російський слід, зокрема й Мусаєва.

Зазначимо, що Forbes має свій підрозділ і в Україні.

Читайте також:
Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР
Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії
РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста
Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області "Нептуном", – ISW