USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Російська РЕБ навчилася збивати з курсу ракети HIMARS і високоточні Excalibur, – FT

РФ перевершує Україну в радіоелектронній боротьбі
HIMARS
Джерело: відкриті джерела

Росія перевершує Україну в радіоелектронній боротьбі, адже інвестувала в РЕБ задовго до вторгнення, але Україна намагається наздогнати росіян. Про це повідомляє Financial Times.

"Обидві сторони інвестували значні кошти в системи, здатні нейтралізувати армії безпілотників одна одної, але Москва зберігає перевагу, оскільки вона вже зосередилася на цих можливостях ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну майже два роки тому", – йдеться в матеріалі.

За словами начальника управління радіоелектронної боротьби та кібернетичної війни Генштабу ЗСУ полковника Івана Павленка, останнім часом росіяни виробляють так багато дронів, що це стає величезною загрозою.

"Те, що відбувається тут, масове використання безпілотників – це щось нове... Тому радіоелектронна боротьба набуває все більшого значення", – заявив він.

Павленко закликав союзників надати Україні більше засобів, які можуть "придушити або підмінити" супутникову систему наведення (GNSS) російських керованих ракет і безпілотників.

Новини за темою: Використання Україною ракет ATACMS: В ISW проаналізували наслідки для РФ

За його словами, оскільки російські системи РЕБ вимагають високотехнологічних компонентів, як-от підсилювачі, синтезатори та програмне забезпечення, важливо, щоб західні союзники наклали санкції на ці компоненти.

Також Росія частіше застосовує засоби РЕБ для того, щоб збити з курсу високоточні боєприпаси, що поставляються Україні із Заходу, такі як ракети HIMARS і артилерійські снаряди Excalibur.

Крім того, Москва часто використовує РЕБ для імітації запусків ракет і безпілотників, щоб збити з пантелику українську ППО і визначити її місцезнаходження.

Нагадаємо, Росія придбала у Північної Кореї балістичні ракети. Їх уже використовували для ударів по Україні. Попередньо, дальність балістичних ракет, які придбала Росія у Північної Кореї, становить 900 кілометрів.

Читайте також:
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура
Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук