USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

Росія застосовує на фронті все більше застарілої техніки, – Defense Express

Використання застарілої техніки різко збільшилося цього місяця
Танк
Розбита техніка РФ
Джерело: відкриті джерела

Протягом лютого 2024 року різко збільшилася чисельність випадків застосування застарілої техніки ЗС РФ на полі бою. Про це повідомляє Defense Express.

"Хоча постачання танків Т-62 до війська росіяни почали ще наприкінці 2022 року, а перші Т-55 з’явились на фронті влітку 2023 року, ці танки, як правило, знаходились на озброєнні допоміжних підрозділів на другій-третій лінії оборони та обмежено використовувалися як мобільна артилерія. Проте під кінець битви за Авдіївку, відповідно до повідомлень військових, що брали участь у боях, противник почав кидати у бій підрозділи на Т-62, причому, як зазначають, не модернізованих, а голих танках без решіток та динамічного захисту", – йдеться у матеріалі.

Також зазначається, що після Авдіївки російські війська активізували спроби наступу на Роботине, де активно застосовували застарілі Т-55 та Т-54 без ознак модернізації, окрім антидронового мангалу, який не допоміг врятуватись від українських дронів.

"Очевидно, що збільшення кількості Т-62, Т-55/54 на передній лінії пов’язано з високими втратами танків ЗС РФ, недостатніми темпами їх виробництва на заводах та поступовим вичерпанням складських запасів. Подібні проблеми росіяни також мають з бойовими машинами піхоти, про що свідчить активізація використання МТ-ЛБ в ролі бойових машин піхоти", – кажуть автори.

Повертаючись до танків, варто розуміти, що хоча Радянський Союз і виготовив тисячі цих танків, на зберіганні їх лишилась вже не така й велика кількість і відкрите питання, яка кількість із них використовується в ролі донорів запчастин та скільки взагалі підлягають відновленню або використанню в ролі донорів, додають у виданні.

"Станом на серпень аналітики ресурсу "Військовий віщун" нарахували 219 Т-55 на зберіганні. Близько сотні було знято з баз і зараз ми їх бачимо на фронті. Із запасами Т-62 становище росіян трохи краще. Їх станом на серпень було знято зі зберігання близько 600 одиниць та близько 800 ще залишається на зберіганні. Вони проходять модернізацію на 103 БТРЗ, де на них встановлюють додатковий захист та нові прибори. Однак, за різними оцінками, виробнича здатність 103 БТРЗ обмежена, приблизно 20 танками на місяць. Ймовірно, саме через це і з’явилися на фронті не модернізовані, а на швидкоруч відновлені на базах Т-62 відразу відправлені в бій, де і були знищені. Станом на середину лютого, за даними Oryx, підтверджено знищення більше сотні одиниць Т-62 різних модифікацій", – зазначається у публікації.

Додається також, що нещодавно OSINT-дослідник high_marsed провів дослідження запасів відносно сучасних радянських танків Т-80У та Т-80УД, які стояли на озброєнні 4-ї танкової дивізії. Було виявлено, що можливості відновлення Т-80У вичерпались, на складах залишається кілька десятків цих танків, які, ймовірно, непридатні до відновлення.

"4-та танкова дивізія понесла суттєві втрати Т-80У на початку вторгнення і на цей момент ці машини вкрай рідко з'являються у зведеннях. Імовірно, 1-ша танкова армія, яка веде бойові дії на ділянці фронту від Куп'янська до Сватового, страждає на суттєвий некомплект техніки, що частково пояснює неспроможність росіян на цій ділянці досягти успіху, хоча штатна чисельність танків відповідно до дислокованих підрозділів може сягати більше ніж 500 одиниць", – кажуть в Defense Express.

Що стосується дизельних Т-80УД, то їх на складах залишається 170 одиниць, але вони придатні до використання лише як донори запчастин, оскільки двигуни 6ТД виготовлялися у Харкові і РФ не має їх запасу для відновлення цієї модифікації Т-80. Тому підрозділи 1-ї танкової армії поступово перейшли на Т-80БВ.

"Але і з ними у росіян проблеми, оскільки підрозділи морської піхоти, що традиційно оснащувалися Т-80БВ та Т-80БВМ, з початку 2024 року отримують вищезгадані Т-55. Танкові запаси Т-80БВ та різних версій Т-72 вимірюються сотнями, проте масштаб і темпи втрат вже підводять нас до ситуації, коли в нескінченних танкових запасах РФ можна побачити дно", – наголошують у виданні.

Раніше ми повідомляли, що сухопутні війська Росії з початку повномасштабного вторгнення по 25 січня 2024 року, ймовірно, втратили в Україні близько 2600 основних бойових танків та 4900 інших бойових броньованих машин.

Читайте також:
Росіяни модернізують Росіяни модернізують "шахеди" та нарощують темпи їхнього виробництва
Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги
МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку
Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом