USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Росія за 2022 рік вкрала в України майже 6 млн тонн пшениці, – Конгрес США

Окупанти вивозили українське зерно в Сирію. Потім воно контрабандою доправлялося в інші країни Близького Сходу
корабель з зерном
Джерело: відкриті джерела

Росія за минулий рік вкрала в України майже 6 млн тонн пшениці. Зерно було зібране на окупованих територіях і вивезене у низку країн, йдеться у доповіді Конгресу США щодо впливу російського вторгнення в Україну на продовольчу безпеку.

У документі наголошується, що ці дані – не секретні. Вони базуються на повідомленнях з відкритих джерел, які підкріплюються супутниковими знімками.

Куди Росія вивозила українське зерно

За даними авторів доповіді, Росія вивозила українське зерно вантажними суднами. Вони йшли вздовж узбережжя Туреччини у порти Сирії, Ізраїлю, Ірану, Грузії та Лівану. 

Новини за темою: Туреччина, Катар і РФ готують угоду, яка замінить "зернову", - Bild

Цікаво, що в документі зазначається, що підтверджень тому, що покупці з цих країн знали про походження зерна, немає.

Як саме відбувався процес крадіжки українського зерна

У доповіді йдеться, що кримський гауляйтер Сергій Аксьонов у квітні минулого року заявив про те, що у Крим здійснюються стабільні поставки продукції з окупованої території Херсонщини. 

Наступного місяця була оприлюднена інформація про те, що російське судно завантажило в Криму 27 тис. тонн зерна. Воно пропонувалося Єгипту. Однак країна відмовилась, після чого судно попрямувало до Лівану та Сирії.

Новини за темою: "Зернова угода": президент ПАР звернувся до Путіна

Також в середині травня стало відомо про те, що Сирія є найімовірнішим пунктом призначення російських балкерів з краденим українським зерном. А вже звідти воно контрабандою доставлялось у країни Близького Сходу. Саме так до Сирії потрапило близько 100 тисяч тонн української пшениці.

У червні минулого року дипломати Сполучених Штатів офіційно попередили 14 країн, у тому числі країни Африки про те, що Росія наполегливо шукає ринки збуту краденого українського зерна. 

Читайте також:
Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру в Швейцарії Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру в Швейцарії
Бійці Бійці "Азову" в Серебрянському лісі вибили окупантів з деяких позицій
Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, - Зеленський на Саміті миру Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, - Зеленський на Саміті миру
Саміт миру офіційно відкрито: Зеленський і Амгерд виступили на першій пресконференції. Відео Саміт миру офіційно відкрито: Зеленський і Амгерд виступили на першій пресконференції. Відео