USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Росія почала більш узгоджену кампанію з руйнування української енергетики, – британська розвідка

На думку британських аналітиків, найімовірніше, вночі 7 грудня Росія атакувала Україну ракетами AS-23a, які країна-агресор накопичувала для використання у зимовій кампанії проти України
енергетичні об'єкти

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Ймовірно, Росія розпочала свою більш узгоджену кампанію повітряних ударів для того, щоб зруйнувати енергетичну інфраструктуру України. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Великої Британії.

У відомстві нагадали, що вночі 7 грудня 2023 року російські ВПС вперше з 21 вересня 2023 року завдали потужної хвилі ударів по Києву та центральній Україні з використанням свого парку важких бомбардувальників.

"Ці літаки, швидше за все, Ту-95, запустили не менше 16 крилатих ракет повітряного базування зі своєї типової операційної зони над Каспійським морем", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ракетами, найімовірніше, були AS-23a. На думку британських аналітиків, Росія майже напевно накопичувала ці ракети для використання у зимовій кампанії.

"Ймовірно, це було початком більш скоординованої кампанії Росії, спрямованої на руйнування енергетичної інфраструктури України", – йдеться у огляді.

Однак, за першими повідомленнями, більшість цих ракет успішно перехопила українська протиповітряна оборона, зауважили аналітики.

Також у Міноборони Британії додали, що попри загибель одного цивільного пошкодження внаслідок атаки на цей час є мінімальними.

Раніше міністр України Герман Галущенко розповів, чого чекати українцям взимку.

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?