
"Російська пропаганда хоче закріпитися ще й в ігровій індустрії. Робимо все, щоб не дати їй цього зробити", — йдеться у повідомленні.
Official requests to ban selling Atomic Heart game. I do believe neither of these businesses support bloody regime, murders or romanticizing communism. Brand new level of Russian digital propaganda – using gaming industry.@Sony @PlayStation @Microsoft @Xbox @valvesoftware @Steam pic.twitter.com/DpaNO57bZC
— Mykhailo Fedorov (@FedorovMykhailo) March 3, 2023
Atomic Heart: Що це?
Atomic Heart – відеогра в жанрі пригодницького бойовика, події якої розгортаються в альтернативній реальності Радянського Союзу між 1930-ми та 1960-ми роками. У цьому світі вже винайдений інтернет, штучний інтелект, голограми та роботи. Головний герой – агент КДБ Сергій Нечаєв, якого уряд відправив розслідувати інцидент на виробничому підприємстві.
Російська студія Mundfish, яка базується на Кіпрі (але має декілька офісів в Росії), вже випустила гру Atomic Hear для PlayStation 4, PlayStation 5, Microsoft Windows, Xbox One і Xbox Series. У Росії цифрову версію гри можна купити лише у VK Play.
За інформацією видання AIN.ua, розробники можуть збирати дані користувачів і надавати їх російським держорганам, зокрема ФСБ.
Реакція України
Зі свого боку країна закликала всіх користувачів ігнорувати гру.
Так, заступник міністра з цифрової трансформації Олександр Борняков заявив, що Міністерство цифрової трансформації України звернеться до компаній Sony, Microsoft та Valve з проханням повної заборони продажу цифрових версій російської відеогри Atomic Heart.
В той же час українська геймерська спільнота в Twitter закликала бойкотувати Atomic Heart, стверджуючи, що вона прославляє радянське минуле.