USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

РФ від початку повномасштабної війни здійснила понад 465 хімічних атак, – ЗСУ

Лише в грудні цього року зафіксовано понад 80 випадків застосування окупантами боєприпасів із хімічними речовинами
Хімічна зброя

Ілюстративне фото

Джерело: Мілітарний

Від початку повномасштабної війни російські окупанти здійснили понад 465 атак боєприпасами з хімічними речовинами на території України. Про це інформує Командування Сил підтримки ЗСУ у Facebook.

За даними військових, тільки за грудень цього року РФ 81 раз застосувала таке озброєння.

"При цьому динаміка застосування зростає. Так, лише за один день 19 грудня Росія здійснила вісім атак із використанням хімічних речовин", – йдеться в повідомленні.

Найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР і ручну газову гранату Дрофа-ПМ, що скидається з БПЛА.

Також ворог застосовує і саморобні вибухові пристрої, оснащені речовинами подразнювальної дії. Крім того, проводяться артилерійські обстріли з вмістом хімічно небезпечних речовин.

До прикладу, 14 грудня 2023 року виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом невідомої хімічної речовини.

"28 випадків застосування небезпечних хімічних речовин було задокументовано та скеровано на проведення слідчих дій у межах кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України", – зазначають у ЗСУ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Росію вперше в історії не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (OPCW).
Читайте також:
Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги
МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку
На оборону за три місяці спрямували 60% усіх видатків держбюджету На оборону за три місяці спрямували 60% усіх видатків держбюджету
Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом