USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Путін назвав умову, за якої РФ застосує ядерну зброю

Путін прирівняв поразку в Україні до знищення державності Росії, що згідно з доктриною дозволяє йому застосувати ядерну зброю
Путін

Путін

Джерело: відкриті джерела

Російський диктатор Володимир Путін продовжує посилатися на ядерні загрози в рамках своєї поточної інформаційної кампанії, щоб перешкодити подальшій підтримці України Заходом і підірвати зусилля міжнародної спільноти узгодити своє стратегічне бачення поразки в загарбницькій війні Росії проти України. Про це йдеться у звіті ISW.

Аналітики нагадують, що під час виступу перед випускниками російських офіцерів 21 червня Путін заявив, що Росія планує і далі розвивати свою ядерну тріаду як "гарантію стратегічного стримування" та підтримувати баланс сил у світі. Він зазначив, що Росія також працює над збільшенням своїх звичайних бойових можливостей і виробництвом оборонної промисловості.

А під час пресконференції у В’єтнамі 20 червня Путін заявив, що Росія розглядає можливість "зниження порогу" використання ядерної зброї в російській ядерній доктрині і що можлива майбутня стратегічна поразка російських сил на полі бою в Україні призведе до "кінця".

"Путін, можливо, помилково прирівняв поразку Росії в Україні до екзистенціальної загрози російській державі, щоб послатися на "винятковий випадок", у якому наявна російська ядерна доктрина допускає використання ядерної зброї", – йдеться в повідомленні.

В ISW додають, що заяви Путіна, судячи з усього, є продовженням його недавньої інформаційної операції, спрямованої на саботаж зусиль Заходу з протидії російському вторгненню. Водночас, за словами аналітиків, ядерні загрози є ключовим аспектом здатності Росії маніпулювати іноземними особами, які приймають рішення, і малоймовірно, що вона призведе до фактичної ядерної ескалації.

Ядерний шантаж РФ

Нагадаємо, що Запорізька атомна електростанція перебуває під контролем російських окупантів з березня 2022 року. З того часу через російські навмисні обстріли АЕС залишилася фактично відрізаною від енергомережі, тому майже всі реактори були переведені у режим "холодного зупину". Однак при цьому в режимі "гарячого зупину" перебував п'ятий енергоблок, який підтримував життєдіяльність станції.

У січні в.о. голови правління АТ "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що на Запорізькій АЕС може виникнути нова загроза ядерній та радіаційній безпеці.

Крім того, Росія часто погрожує застосуванням ядерної зброї у війні проти України й навіть почала відповідні навчання. РФ наразі має лише 75 ядерних боєзарядів під балістичні ракети 9М723 та 20 боєголовок до крилатих ракет 9М728/729 до комплексу "Іскандер".

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси