USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.21
Готівка
38.55
EUR
НБУ
41.30
Готівка
41.90

Кремль готує механізми для дискредитації Пригожина як зрадника, – ISW

Кремль не може просто змістити ватажка "Вагнера" з посади, адже група Пригожина – це приватна компанія
Пригожин
Євген Пригожин
Джерело: відкриті джерела

Кремль, імовірно, готує механізми, щоб в майбутньому визнати російського олігарха, власника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина зрадником. Втім, станеться це не найближчим часом. Про це інформують аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у новому звіті.

"Російські офіційні особи погрожували Пригожину державною зрадою, якщо він спробує шантажувати Міноборони, щоб надати йому більше боєприпасів, обіцяючи вийти з Бахмута. Ймовірно, Кремль готує механізми дискредитації Пригожина як зрадника. Неназвані джерела в Кремлі повідомили, що адміністрація президента РФ готує інформаційну операцію з публічної дискредитації Пригожина", – йдеться у звіті.

Проте зазначається, що до таких дій офіційна Москва не буде вдаватися доти, поки сили "Вагнера" перебувають на передовій. В ISW зауважують, що відсторонення Пригожина, який командує вагнерівцями на Донбасі, порушило б позиції росіян у Бахмуті. А тому на такий ризик диктатор Путін навряд чи піде, додають аналітики інституту.

Крім цього, Кремль не може просто змістити ватажка "Вагнера" з посади. Адже група Пригожина – це приватна компанія. А там єдиний спосіб змінити її власника полягає у встановленні контролю над найманцями.

"Щоб вивести Пригожина з-під його контролю над "Вагнером", за іронією долі потрібно було б встановити прямий контроль Кремля над групою найманців, від якої Путін щосили намагається зберігати формальну дистанцію", – додають в ISW.

Пригожин пропонував Україні здати позиції військ РФ

Очільник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин пропонував Україні розкрити інформацію про позиції військ РФ для атак. В обмін на це Міноборони України мало відвести підрозділи ЗСУ з Бахмута. Про це повідомляє Washington Post.

Зазначається, що відповідну пропозицію "кухар Путіна" зробив через якісь свої таємні контакти у Головному управлінні розвідки Міноборони наприкінці січня, коли вагнерівці тисячами гинули під час штурмів Бахмута.

"Пригожин публічно ворогував із російськими воєначальниками, які, як він затято заявляє, не змогли озброїти і поповнити запаси його сил, які надавали життєво важливу підтримку військовим зусиллям Москви. Але він також є союзником президента Росії Володимира Путіна, який цілком може розцінити пропозицію Пригожина обміняти життя бійців "Вагнера" на російських солдатів як зрадницьку", – йдеться в повідомленні.

Однак не уточнюється, які саме позиції російських військ пропонував розкрити керівник вагнерівців.

"Два українські чиновники підтвердили, що Пригожин кілька разів розмовляв з управлінням української розвідки. Один із чиновників сказав, що Пригожин неодноразово робив пропозицію щодо Бахмута, але Київ відхиляв її, тому що чиновники не довіряють Пригожину і вважали його пропозиції нещирими", – пише WP.

У США також не повірили такій пропозиції керівника вагнерівців.

Читайте також:
В британській розвідці оцінили обсяги виробництва російської оборонної промисловості В британській розвідці оцінили обсяги виробництва російської оборонної промисловості
Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський
Не боятися воювати: Захисник розповів про завдання на фронті Не боятися воювати: Захисник розповів про завдання на фронті
НАТО піде на війну з Росією, якщо Україна програє, – глава Пентагона НАТО піде на війну з Росією, якщо Україна програє, – глава Пентагона