USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Прозахідний кандидат переміг у першому турі виборів президента Словаччини

Політик обійшов члена команди нинішнього прем'єра з проросійськими поглядами Роберта Фіцо
Словаччина

Прапор Словаччини

Джерело: відкриті джерела

Дипломат із прозахідними поглядами Іван Корчок переміг у першому турі президентських виборів у Словаччині. Друге місце посів Петер Пеллегріні – соратник проросійського прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо. Про це повідомляє Associated Press.

Так, за результатами першого туру 24 березня, колишній міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок набрав 42% голосів, тоді як Петер Пеллегріні посів друге місце із 37%.

Оскільки жоден кандидат не здобув абсолютної більшості (понад 50%), у країні 6 квітня буде організовано другий тур.

Варто зазначити, що третє місце в першому турі посів колишній міністр юстиції та суддя Штефан Гарабін, який відкрито став на бік РФ у війні з Україною. Таким чином, він вибуває з перегонів.

Хто такий Іван Корчок?

59-річний Корчок, кадровий дипломат, колишній міністр закордонних справ у минулому уряді Словаччини. Політик у 2005–2009 роках обіймав посаду посла Словаччини в Німеччині, а з 2009-го до 2015-го – постійного представника країни при Європейському Союзі.

У 2018 році Корчка призначили послом Словаччини у США. Дипломат пробув на цій посаді два роки.

Зазначимо, що політик не поділяє проросійських поглядів нинішнього прем'єра країни Роберта Фіцо. Корчок обіцяє підтримувати проєвропейський курс нинішньої президентки Зузани Чапутової.

Як відомо, глава держави Словаччини обіймає здебільшого церемоніальну посаду, проте може накладати вето на закони і призначати чиновників, суддів і керівників центрального банку.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо знову оскандалився через висловлювання про Україну. Цього разу він заявив, що Києву варто відмовитися від частини захопленої території, щоб "закінчити війну".

Читайте також:
Проросійський президент Словаччини Пеллегріні офіційно склав присягу і взявся до виконання обов'язків Проросійський президент Словаччини Пеллегріні офіційно склав присягу і взявся до виконання обов'язків
Росія готує провокації у Молдові Росія готує провокації у Молдові
Вибори до Європейського парламенту: Є позитивні результати для України Вибори до Європейського парламенту: Є позитивні результати для України
Орбан і Фіцо зазнали невдачі на виборах до Європарламенту Орбан і Фіцо зазнали невдачі на виборах до Європарламенту