
Перевірка військкоматів
Представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський каже, що після звільнення усіх обласних військкомів, розпочнеться очищення районних та міських територіальних центрів комплектування. Про це народний депутат заявив в ефірі телемарафону.
За словами Веніславського, надалі звільнення можуть відбутися і на нижчих рівнях: у районних та міських територіальних центрах. І попри наявні системні зловживання та корупцію, одночасно звільнити керівників ТЦК на усіх рівнях неможливо.
Бо треба розуміти, що це "головний механізм, який забезпечує, за великим рахунком, поповнення тих неминучих втрат, які несе війна, серед військовослужбовців”.
"Але, безперечно, коли будуть призначені очільники обласного рівня серед нових людей, яким чужа сама сутність корупції, які розуміють, що таке життя, що таке смерть, і які повернулися з переднього краю, то я думаю, вони точно забезпечать повне очищення всіх територіальних центрів від тих, хто намагається використати службове становище проти інтересів держави для особистого збагачення", - сказав нардеп.
Крім того, додав, що на роль нових військкомів розглядатимуть бойових офіцерів, які мають бездоганну репутацію та досвід управлінської діяльності.
Що передувало?
Напередодні під головуванням президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України. Головною темою засідання були результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Про це інформує пресслужба Офісу президента.
Зокрема, учасники заслухали інформацію про результати ТЦК від директора ДБР Олексія Сухачова, голови СБУ Василя Малюка, міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, генпрокурора Андрія Костіна, голови НАЗК Олександра Новікова та директора НАБУ Семена Кривоноса.
"Під час перевірки ТЦК правоохоронними органами виявили випадки корупції, зокрема, під час проведення загальної мобілізації, які становлять загрозу національній безпеці України та підривають довіру до державних інституцій", – йдеться у повідомленні.
Загалом з початку російського повномасштабного вторгнення до України ДБР розслідує 112 проваджень щодо посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За результатами цієї роботи 15 обвинувальних актів вже направили до суду.