USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Підтримка Заходу – українці назвали найголовніший фактор для перемоги у війні з Росією

Також важливим фактором українці вважають вищу ефективність і прозорість діяльності влади України
люди
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

У лютому 2024 року більшість українців (57%) вважають, що найважливішим фактором успіху у війні з Росією є належна підтримка Заходу зброєю, фінансами, санкціями. Про це йдеться в опитуванні КМІС.

Усього можна було обрати три варіанти відповідей. Далі за важливістю йдуть вища ефективність і прозорість діяльності влади України (33%), відсутність конфлікту між політичним керівництвом та військовим командування (32%) і співпраця між владою та громадянським суспільством (26%).

Ще 22% респондентів вважають, що Україні має допомогти співпраця влади та опозиції і створення широкої коаліції патріотичних сил, 21% – зменшення підтримки Росії її союзниками, 16% – вища ефективність українського військового командування.

Лише 8% вірять, що Україні зможе допомогти російська опозиція через розхитування ситуації в Росії. І також лише 7% українців готові делегувати військово-політичному керівництву надзвичайні повноваження і можливість порушувати закони для швидкого ухвалення необхідних рішень.

Висновок КМІС

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, більшість українців цілком усвідомлюють критичну важливість справедливої підтримки Заходу.

"Те, що оптимізм українців стає все більш стриманим, є прямим наслідком проблем зі стабільним та достатнім постачанням озброєння від західних союзників (особливо тривожною для українців є ситуація в США)", – сказав він.

За його словами, поширення враження, що Захід нібито втомився від України і готовий тиснути на Київ для поступок, підриває віру в перемогу. Крім цього, недостатня і несвоєчасна західна підтримка також створює контекст громадських настроїв, у межах якого загострюється сприйняття і інших внутрішніх проблем країни. Наприклад, питання вдосконалення процесів мобілізації сприймалося б значно краще, якби українці були переконані в стабільній передачі сучасного озброєння, додав він.

"Водночас важливо звернути увагу, що результати також вказують на відчутний запит на суспільну єдність (особливо українці переживають через можливі конфлікти між політичною владою та військовими командувачами). І також важливо розуміти, що багато українців очікують від політичного керівництва більшої ефективності і прозорості (насамперед це питання боротьби з корупцією). Обидва цих фактори вимагають щирої, відкритої, якісної, аргументованої, системної комунікації між владою та громадськістю", – вважає соціолог.

Опитування КМІС проводилося 17–23 лютого 2024 року серед 1052 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Нагадаємо, майже половина чоловіків не готові мобілізуватися – 48,1%. Натомість 35% чоловіків готові долучитися до ЗСУ. Про це свідчить соціологічне опитування дослідницької агенції Info Sapiens.

Читайте також:
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура
Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук