USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Перші колишні ув’язнені будуть захищати Україну вже наприкінці літа

З в’язниць для участі у війні було звільнено 2872 людини із 5196 охочих
засуджені тюрма
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Перша група засуджених, яких звільнили для служби у Силах оборони України, підуть на фронт до кінця літа 2024 року. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю Financial Times.

Зараз вони проходять навчання, яке триватиме не менше ніж два місяці.

Глава Мін'юсту наголосив, що це допоможе заповнити нестачу піхоти.

Скільки в’язнів звільнили для війни?

Після ухвалення відповідного закону було звільнено 2872 ув’язнених із 5196 охочих. Водночас 368 в’язням відмовили через стан здоров’я

Загалом, за словами Малюськи, українська армія може поповнитись більше – від 5000 до 15 000 бійців – за рахунок ув’язнених.

Що відомо про мобілізацію ув'язнених

27 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Документ передбачає, що в’язні, які захочуть мобілізуватися, зможуть піти в армію за рішенням суду згідно з механізмом умовно-дострокового звільнення. Важливою умовою є те, що до завершення терміну їх покарання має залишатися не більше трьох років. В’язні, яким залишилося перебувати у в’язницях довше, і довічно засудженим відмовлятимуть одразу без права перегляду.

Раніше заступниця міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що близько 4,5 тисяч засуджених погодилися з тим, що потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування