USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Пентагон помилково відправив свої конфіденційні листи до Малі, країни-союзниці Росії, – FT

Від початку року надійшло близько 117 тис. невірно направлених повідомлень
електронні листи
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Друкарська помилка спричинила потрапляння секретних даних американських військових до вебоператора Малі, країни-союзниці Росії. Незабаром помилково надіслані листи може почати збирати малійський уряд. Про це повідомляє Financial Times.

10 років тому нідерландський інтернет-підприємець Йоханнес Зурбієр уклав контракт на управління доменом країни Малі (.ml), термін його дії спливає наступного тижня. 

Під час управління доменом Зурбієр виявив, що американська сторона часто через друкарську помилку (пишучи .ml замість .mil, використовуваного у всіх електронних адресах військових США) надсилає різноманітну, зокрема секретну інформацію до Малі.

Протягом останнього десятиліття бізнесмен попереджав американців про небезпеку цього явища та просив серйозно поставитися до проблеми, оскільки зрештою нею можуть скористатися вороги Сполучених Штатів. Він звертався до американської сторони через аташе з питань оборони, старшого радника національної служби кібербезпеки США та навіть через офіційних осіб Білого дому. Бізнесмен залучав й нідерландських дипломатів, але ці зусилля не дали результату. 

Цього року Зурбієр знову почав збирати неправильно адресовану електронну пошту, аби спробувати ще раз попередити Пентагон про небезпеку. З січня поточного року він зібрав близько 117 тис. невірно направлених повідомлень, майже тисяча з яких надійшли тільки за один день. 

У понеділок 10-річний контракт Зурбієра на управління доменом закінчиться, контроль повернеться до уряду Малі. Тоді почати збирати помилково надіслані листи зможе малійська влада. 

Американський адмірал у відставці Майк Роджерс, який раніше керував Агентством національної безпеки та кіберкомандуванням армії США, переконаний, що постійного доступу до також навіть несекретної інформації достатньо, аби генерувати розвідувальні дані. І перехід домену в управління малійського уряду створює проблему.

Читайте також:
Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби Україна отримає від США 1,5 млрд доларів на енергетичний сектор і гуманітарні потреби
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років