USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Організовував катівні для українських військових: На тимчасово окупованій території ліквідовано зрадника України Москаленка

У СІЗО, яке він очолював, над полоненими українцями вчиняли тортури
зрадник Москаленко
Джерело: Головне управління розвідки МО України

На тимчасово окупованій території ліквідовано організатора катівень на Херсонщині Сергія Москаленка. Про це інформує ГУР МО.

"Зрадник 1978 р.н., був мешканцем Нової Каховки та власником місцевої охоронної фірми. Під час окупації пішов на співпрацю з росіянами та отримав посаду так званого начальника СІЗО, де над полоненими українцями вчиняли нелюдські тортури", – йдеться у повідомлені.

Місцеве ЗМІ "Нова Каховка.City" зазначило, що є дві версії вбивства Москаленка. Згідно з першою, автомобіль колаборанта підірвали місцеві партизани. Друга версія говорить про те, що Москаленко міг стати жертвою розбірок між російськими військовими та місцевими поплічниками окупантів.

"За уточненими даними, автомобіль колаборанта було підірвано вчора ввечері після того, як він від’їхав від будівлі селищної ради Ювілейного Херсонського району. Внаслідок вибуху тіло було розірвано навпіл. Окупаційна т. зв. адміністрація ввела режим контррозвідувального перехоплення, посилені поліцейські заходи", – додає видання.

Що відомо про зрадника Москаленка?

У травні 2022 року він добровільно пішов на співпрацю із загарбниками та надавав окупаційній адміністрації інформацію про місцевих активістів, військових, правоохоронців та учасників АТО.

Надалі Сергій Москаленко погодився обійняти посаду "начальника СІЗО" в Новій Каховці в так званому "новокаховському відділі поліції". Також під його керівництвом в будівлі поліції було облаштовано катівню, де окупанти знущались з українських військовополонених.

У вересні 2022 Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила Москаленку підозру в колабораційній діяльності – добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111- 1 КК).

Читайте також:
Росіяни будують масштабні комплекси для сортування й зберігання трупів своїх військових, – українська розвідка Росіяни будують масштабні комплекси для сортування й зберігання трупів своїх військових, – українська розвідка
У Кропивницькому корегувальника ракетних ударів по енергооб’єктам посадили на 15 рокiв У Кропивницькому корегувальника ракетних ударів по енергооб’єктам посадили на 15 рокiв
Для української розвідки під час операції в Бєлгородській області зібрали цінну інформацію, – ГУР Для української розвідки під час операції в Бєлгородській області зібрали цінну інформацію, – ГУР
Буданов під серцем носить уламок протипіхотної міни Буданов під серцем носить уламок протипіхотної міни