USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Окупанти випустили по Україні 1961 "Шахед". З них 265 – тільки у липні

А ще РФ обстрілює Україну ракетами Х-22, які Київ передав Москві наприкінці 90-х
шахед дрон
Джерело: відкриті джерела

З початку вторгнення в Україну російські окупанти випустили по нашій країні щонайменше 1961 "Шахед". Про це у своєму вечірньому зверненні заявив президент України Володимир Зеленський.

"Загалом терористи вже запустили проти України щонайменше 1961 "Шахед", і значну частину вдалося збити. На жаль, не всі. Ми працюємо, щоб збивати більше: щоб максимум збивати. Працюємо, щоб було більше систем ППО", – наголосив глава держави.

Новини за темою: 75 ракет та близько 100 БПЛА: За тиждень Росія витратила на удари по Одещині понад 280 млн доларів

Зазначимо, за даними моніторингових пабліків, у липні по Україні 17 разів було випущено 265 "Шахедів". Сили ППО збили 206. 

Також було запущено:

– 54 одиниці КРМБ "Калібр" впродовж 10 діб. Збито 39 одиниць (72,22%).

– 41 одиниця КРПБ Х-101/555 впродовж 1 доби. Збито 37 одиниць (90,24%).

– 20 одиниць КР "Онікс" впродовж 4 діб. Збито 0 одиниць.

– 17 одиниць КРПБ Х-22 впродовж 4 діб. Збито 0 одиниць.

– 4 одиниці аеробалістичних ракет "Кинджал" впродовж 1 доби. Збито 2 одиниці (50%).

Новини за темою: Росія готується до ударів по енергетичних об'єктах України, – ГУР

"Загальна успішність сил ППО складає більше ніж 70%. На зниження результативності сил ППО впливає застосування надзвукових ракет "Онікс", Х-22 та "Кинджал", а також "Калібрів", пуск яких виконується з підводних човнів", – йдеться у повідомленні.

Росія обстрілює Україну Х-55, які Київ передав Москві наприкінці 90-х

Журналісти "Схем" отримали у своє розпорядження текст угоди і список номерів переданих ракет Україною Росії у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ.

І співставили з номерами тих Х-55, які армія РФ почала використовувати проти України під час повномасштабного вторгнення. "Схеми" виявили щонайменше з десяток ракет зі списку, які РФ запустила по українських містах, – частину з них збили сили української ППО, частина влучила у житлові будинки. Про це йдеться у новому розслідуванні проєкту.

Новини за темою: Російські студенти-підлітки збирають іранські "Шахеди", – розслідування

Журналісти розшукали в архіві угоду між Кабінетом міністрів України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ за керівництва Володимира Путіна, підписану в Ялті 1999 року.

Київ передав Москві вісім важких бомбардувальників Ту-160 і три Ту-95МС, а також 575 крилатих ракет Х-55. За це Росія компенсувала Україні борг за російський газ – на суму 275 мільйонів доларів. Це – визначена вартість переданого обладнання.

Три таких ракети, які українська ППО збила у січні, травні та квітні 2023 року в Києві та в області, – у списку переданих Москві у 1999 році.

Ще одну Х-55, яка наприкінці 2022-го влучила у багатоквартирний житловий будинок у столиці України, через що загинула жінка, також в рамках угоди передав Київ.

Інша ракета, яку Київ віддав Москві, влучила в будинок на Київщині. Під час обстрілу постраждала дитина.

Загалом журналісти виявили номери більше ніж десяти ракет, які раніше передали Росії, а 23 роки потому армія РФ запустила їх по території України, йдеться у розслідуванні.

Частина з цих збитих ракет нині зберігається у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg Попри санкції статки російських олігархів зросли, – Bloomberg