USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Російські студенти-підлітки збирають іранські "Шахеди", – розслідування

До виробництва дронів також залучають неповнолітніх студенток із країн Африки
шахед_2
Джерело: відкриті джерела

Кілька сотень студентів коледжу "Алабуга Політех" у Татарстані залучили до складання іранських дронів Shahed. Про це свідчать результати розслідування журналістів видання "Протокол" і YouTube-каналу "РЗВРТ".

Зазначається, що спочатку до роботи залучали переважно підлітків 15–17 років. Зараз же складанням дронів займаються студенти всіх курсів. Тим, кого залучають до складання безпілотників, заборонено говорити про те, чим вони займаються, під загрозою відрахування.

Крім того, до виробництва дронів залучають неповнолітніх студенток із країн Африки, яких у штатному розкладі навчального закладу називають "мулатками". До коледжу їх залучили за допомогою додатків для знайомств Tinder і Badoo. Дівчат залучають до роботи, де потрібна найнижча кваліфікація – миття підлоги і прибирання сміття в цехах, стверджують розслідувачі.

Глава Татарстану Рустам Мінніханов відкрив коледж "Алабуга Політех" 5 квітня 2021 року. Планувалося, що там будуть "вирощувати Ілонів Масків". Підліткам, які вступали до коледжу, обіцяли навчання, поєднане з оплачуваною роботою.

Від студентів журналісти дізналися про важкі умови життя в коледжі. Однією з обов'язкових умов навчання є гра в пейнтбол. За відмову може загрожувати догана або відрахування. У 2022 році ігри проходили кожні вихідні з вересня по жовтень. Студенти прокидалися о 5-й ранку і реконструювали битви "Великої Вітчизняної". 

Команди, які програли, карають "розстрілами" – в них стріляють пейнтбольними кульками. Крім того, тих, хто програв, змушують бігати і рити окопи під дощем, без зброї "штурмувати" висоти, звідки по них стріляють співробітники.

Одне з джерел журналістів розповідало, що чуло від заступника генерального директора ОЕЗ Сергія Алексєєва, що "мета пейнтболу – відсіяти слабаків і шмаркачів на початковому етапі".

Нагадаємо, 4 липня повідомлялося, що у Татарстані розгорнуто масштабне виробництво "Шахедів". Ударні дрони-камікадзе виробляють у спеціальній економічній зоні "Алабуга", вже 2024 року планується перенести виготовлення частини деталей на територію РФ, а потім автоматизувати виробництво.

Також в "Алабузі" збираються робити двигуни. Повний перехід на російські комплектуючі іранською "франшизою" планується завершити за два-три роки.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни