USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Окупанти при наступі на Авдіївку розраховували моментально пробити оборону ЗСУ, – експерт

Тактичний задум окупантів провалився
Авдіївка
Джерело: АрміяInform

Російським військам не вдалося захопити Авдіївку, оскільки вони розраховували швидко пробити оборону українських військових. Про це в ефірі UWN заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний простір" Олександр Коваленко.

Він зазначив, що окупанти не змогли "ідеально" спланувати операції на Авдіївському напрямку.

"Розрахунок робився виключно на пробивний елемент перших ешелонів ще 10 жовтня, який був найкраще укомплектований, де була найкраща штатна комплектація по підрозділах і який мав більшу підтримку з боку артилерії, з боку авіації, тобто 10–11 жовтня – це був саме той період, коли максимально використовувався ресурс, який був у окупантів в наявності", – розповів Коваленко.

За його словами, основний тактичний задум росіян полягав у досягненні успіху одразу на кількох напрямках.

"Основний тактичний задум окупантів полягав у тому, щоб досягти низки успіхів як в північному, так і в південному секторах, тобто перерізання залізниці – це вихід на Степове, з півдня – це вихід на Тоненьке. Отже, вони б за рахунок першого ешелону не тільки порвали б лінію оборони в глибину нашого плацдарму, але і також змогли б взяти під вогневий контроль трасу 0542, що значно ускладнило б наші можливості по матеріально-технічного забезпеченню Авдіївського гарнізону", – додав експерт.

Коваленко наголосив, що росіянам не вдався їх задум через провал планування і недостатній ресурс.

"Вони цього не змогли спромогтись, вони цього не зробили, тому що, по-перше, планування було не найкращим взагалі, а по-друге, недостатнім все ж таки був ресурс для прориву таких ліній оборони та такого укріпрайону. Так, вони знали, що Авдіївський укріпрайон він досить складний, але, як ми бачимо, вони все ж таки прорахувалися, вони недооцінили свої можливості по прориву", – резюмував аналітик.

Нагадаємо, ми писали, що окупанти під Авдіївкою втратили до 6,5 тисяч солдатів. Загалом росіяни під Авдіївкою тримають до 40 тисяч солдатів. Крім окупантів ЗСУ знищили на Авдіївському напрямку вже 100 танків та майже 250 одиниць іншої бронетехніки ворога.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу