USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

РФ минулого року витратила понад 1,1 тис. крилатих ракет і таку ж кількість дронів-камікадзе, – Ігнат про минулорічні атаки ворога

Повітряні сили України знищили переважну більшість запущених ракет та БпЛА
кадр ракети
Знімок
Джерело: відкриті джерела

Протягом минулого 2023 року росіяни випустили по Україні близько 1,1 тис. ракет і приблизно стільки ж дронів-камікадзе. Так ворог хотів, щоб українські міста опинилися в блекауті. Але йому це не вдалося – українські захисники неба знищили переважну більшість запущених ракет та БпЛА. Цьогоріч тактика росіян змінилась. Чому – розповів в програмі "Перехрестя" речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

"Вони витратили минулого року понад 1100 крилатих ракет і таку ж саму кількість дронів-камікадзе. Ми знищили 75% того і того приблизно. Досягли вони результату? Не досягли. Фактично весь той потенціал, який у них був запас ракет, – вони просто викинули. Скільки мільйонів чи мільярдів доларів, тут навіть важко порахувати. Але вони це викинули. Це я говорю тільки про крилаті ракети, є ще балістичні та інше. Таким чином ворог намагався нас завести в блекаут", – констатував Ігнат.

Втім, нині росіяни, ймовірно, зрозуміли, що в Україні підготувалися: з'явилось додаткове західне озброєння, яке ефективне, з'явились мобільні вогневі групи, які уже можуть із ПЗРК знищувати, ракети і дрони.

"До речі, чому такий результат дають (мобільні вогневі групи, – ред.)? Тому що спершу вони просто з кулеметами ходили. А зараз уже вони оснащені за останнім "писком моди". Тому що мобільна вогнева група – це не просто підрозділ зі стрілецької зброї. Це може бути зенітна гармата, крупнокаліберний кулемет, ПЗРК обов'язково. ПЗРК оснащений додатковим обладнанням: це і приціл нічного бачення, це тепловізор, лазерна указка, прожектор, Bandera Power обов'язково (щоб було додаткове живлення), програмне забезпечення (яке їм показує напрямок ракети). І їх завдання бути в потрібний час у потрібному місці і знищити усім тим, що в них є. Цих груп уже дуже багато", – пояснює речник Повітряних сил.

Збитки, завдані інфраструктурі України через війну

За даними Київської школи економіки, станом на 1 вересня 2023 року загальна сума прямих задокументованих збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії, зросла до 151,2 млрд доларів (за вартістю заміщення). Внаслідок війни продовжуються руйнування житлових будинків, освітніх закладів, інфраструктури, що і призводить до зростання цієї суми.

На початок осені 2023 року у загальному обсязі прямих збитків найбільшою часткою залишалися втрати житлового фонду. На другому та третьому місцях за сумою збитків були сфери інфраструктури та промисловості й втрат підприємств. 

Також продовжують зростати збитки й у сфері охорони здоровʼя та в освіті.

 

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?