USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення

Це робиться для поліпшення готівкового ринку та збільшення можливостей для реабілітації бійців за кордоном
Нацбанк

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Національний банк України з 16 вересня пом’якшив низку валютних обмежень. Це зроблено для покращення роботи готівкового сегменту валютного ринку, збільшення можливостей отримувати сучасні види реабілітації за кордоном для воїнів та створення умов для реструктуризації зовнішніх кредитів державними компаніями, повідомляє пресслужба регулятора.

Збільшення пропозиції готівкової іноземної валюти

Нацбанк розширює можливості для банків та небанківських фінансових установ здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти.   

Так, із 16 вересня під час розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи небанківська фінансова установа має змогу продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка обліковувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року. 

Уповноважені установи здійснюватимуть операції з продажу клієнтам іноземної валюти готівкою в межах суми, яка визначається як сума таких складових:

- сума залишків готівкової іноземної валюти станом на 13 квітня 2022 року; 

- обсяг перевищення купівлі готівкової іноземної валюти над обсягом її продажу за всіма іноземними валютами, що розраховується, починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів;  

- 120% від обсягу купівлі безготівкової іноземної валюти у фізичних осіб за всіма іноземними валютами, що розраховується починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів.

Сума складових розраховується в доларовому еквіваленті, який обчислюється на підставі офіційного курсу гривні до іноземних валют, установленого Національним банком України на дату такого розрахунку.

Розширення переліку медичних послуг

Національний банк розширив перелік медпослуг, для оплати яких фізособи мають змогу переказувати кошти за кордон.

Так, до відповідного переліку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їхніх комплектуючих, встановлення, сервісного обслуговування та ремонту протезів.  

Це важливо для відновлення здоров’я людей з інвалідністю, включаючи учасників бойових дій, які потребують протезування.

Розблокування платежів за зовнішніми боргами, реструктуризованими за погодженням КМУ

Також НБУ дав змогу державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон з метою виконання зобов’язань перед нерезидентом за кредитом чи позикою, що були реструктуризовані на умовах, погоджених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, дозволено здійснювати інші платежі, пов’язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов’язань.

Такі зміни, на думку регулятора, сприятимуть належному завершенню реструктуризації зовнішньої заборгованості державними установами.

Нагадаємо, ми писали, що Нацбанк з 29 серпня пом'якшив валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам.

Читайте також:
НБУ підвищив курс євро до історичного максимуму НБУ підвищив курс євро до історичного максимуму
Нацбанк пропонує спростити обмін пошкоджених банкнот гривні Нацбанк пропонує спростити обмін пошкоджених банкнот гривні
НБУ має намір змінити правила банківської таємниці, дозволивши держорганам отримувати інформацію про рахунки НБУ має намір змінити правила банківської таємниці, дозволивши держорганам отримувати інформацію про рахунки
НБУ оптимізував низку валютних обмежень: Що змінюється відсьогодні НБУ оптимізував низку валютних обмежень: Що змінюється відсьогодні