USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Нацбанк відзавтра суттєво пом'якшує валютні обмеження для українців

Обмеження діяли з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну
Долари
Джерело: відкриті джерела

Нацбанк з 29 серпня пом'якшує валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам. Про це інформує пресслужба регулятора.

Що саме буде дозволено

1. Нацбанк вперше з початку повномасштабної війни дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції.

Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис. гривень в еквіваленті в одному банку.

2. Регулятор збільшить зі 100 тис. гривень до 200 тис. гривень в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.

"Зазначені зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це дасть змогу зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом", – йдеться у повідомленні.

Водночас регулятор наголосив, що готовий застосувати додаткові заходи для мінімізації множинності обмінних курсів.

Нагадаємо, ми писали, що Національний банк України анулював ліцензію ТОВ "Фінод" (Одеса), яке займається обміном валют, – компанії, яка, згідно з інформацією на її сайті, має понад 400 обмінників у 16 областях країни.

Читайте також:
Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення
Українцям за пів року з-за кордону перерахували 5,7 млрд доларів в еквіваленті: Звідки надійшло найбільше? Українцям за пів року з-за кордону перерахували 5,7 млрд доларів в еквіваленті: Звідки надійшло найбільше?
Що буде з інфляцією до кінця року: У Нацбанку зробили оптимістичний прогноз Що буде з інфляцією до кінця року: У Нацбанку зробили оптимістичний прогноз
Інфляція в Україні у річному вимірі сповільнилася до 8,6%: Дані Нацбанку Інфляція в Україні у річному вимірі сповільнилася до 8,6%: Дані Нацбанку