USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький

Куп'янськ і Лиман є "ключовими" нині для ворога, адже росіяни хочуть показати, що їм вдалося повернути ті території, які звільнила Україна після початку великої війни
ЗСУ
Позиції ЗСУ
Джерело: 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка

Найближчі пів року завдання ворога буде незмінним – вихід на адміністративні межі Луганської та Донецької областей. Тож зараз росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступник начальника Головного управління розвідки України Міністерства оборони України генерал-майор Вадим Скібіцький.

"Основні зусилля росіян наразі зосереджені на Авдіївці, Куп'янську, Лимані. Чому? Бо завдання, яке стоїть і найближчі пів року, залишатиметься однозначно таким самим, – вихід на адміністративні межі Луганської та Донецької областей", – сказав Скібіцький.

Генерал-майор додав, що Куп'янськ і Лиман є "ключовими" нині для ворога, адже росіяни хочуть показати, що їм удалося повернути ті території, які звільнила Україна після початку повномасштабної агресії. Тому що це буде символічно й активно використовуватиметься в інформаційно-психологічних операціях та акціях.

Авдіївка

Заступник начальника ГУР переконаний, що Авдіївку представлятимуть до путінських виборів як неймовірно велику стратегічну перемогу.

"Хоча ми ж розуміємо, що це зовсім не стратегічна перемога. Внаслідок цього вороги просто відкинули наші війська якомога далі від Донецька. Конкретно ж до виборів окупанти хочуть вийти щонайменше на адмінмежі Луганської області та намагатимуться мати хоч якийсь успіх, щось на кшталт Авдіївки, можливо, ще десь на якомусь напрямку. Ключові моменти: Куп'янськ, Лиман, Авдіївка", – пояснив Скібіцький.

Водночас зауважив, що одне з основних завдань, які росіяни ставили перед собою, – так зване звільнення або надання допомоги "Луганській Народній Республіці", "Донецькій Народній Республіці" – так і не вдалося виконати ворогові.

"Минуло два роки, а росіяни так і не вийшли на адміністративну межу ні Луганської, ні Донецької областей. І тому нині ми бачимо активність ворога, яка пов'язана з тим, щоб хоча б до виборів президента Росії продемонструвати якийсь суттєвий результат", – додали в розвідці.

Новини за темою: Росії не вдався авдіївський бліцкриг

Друге основне завдання ворога – це утримання захоплених ним українських територій

Разом з тим противник намагатиметься утримати частини Херсонської та Запорізької областей, тому що їм необхідний сухопутний коридор до Криму та система логістики, яка йде через Крим (підвезення боєприпасів, техніки, особового складу на Південний напрямок).

"Завдання у ворога – утримати під контролем території, які вони захопили. А утримання – це, значить, активна оборона або відкинути нас на ті позиції, з чого ми розпочинали наступальні дії. І тут ми розуміємо, наскільки важливо для нас мати резерви, наскільки важливо мати підтримку наших партнерів, розвивати своє виробництво", – зазначив заступник начальника ГУР.

Додамо, днями американське видання New York Times написало, що під час відступу українських військ з Авдіївки в полон до росіян потрапило до тисячі українських військових. У Збройних силах України це спростували, сказав у коментарі hromadske начальник відділу зв’язків із громадськістю Оперативного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій.

За його словами, дані про полонених ще верифікують, але точно не йдеться про сотні військових, як пише видання.

Читайте також:
Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні
Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot
Путін підкуповує росіян на війну в Україну, - розвідка Британії Путін підкуповує росіян на війну в Україну, - розвідка Британії
Ідуть штурмом з технікою. Ситуація на сході загострилася, - Сирський Ідуть штурмом з технікою. Ситуація на сході загострилася, - Сирський