У Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про скасування застави для топ-корупціонерів на час дії воєнного стану та рік після його закінчення. Ініціатором цього законопроєкту є нардеп від фракції "Батьківщина" Валентин Наливайченко, який вважає, що внутрішній агресор нашої країни – топ-корупція. Своїми думками він поділився в ефірі ТАК TV.
Як приклад політик наводить нещодавню історію з дитячою лікарнею "Охматдит", коли українці та бізнес робили благодійні внески на відбудову найбільшої дитячої лікарні в країні, а нині тендер на відбудову виграє компанія із сумнівною репутацією.
"Корупція всередині, особливо – топ-корупція, є внутрішнім агресором. Тому що за спинами наших захисників розкрадаються гроші, які мають йти під час війни і на фінансування Збройних сил, і на відновлення держави, і на переселенців, власне, для того щоб країна виживала. Тому я реєструю вже додатковий законопроєкт про скасування застави для топ-корупціонерів на час дії воєнного стану й на рік після його закінчення", – розповів він.
Як боротися з корупцією? Наливайченко говорить, що нині на законодавчому рівні пройшло перше читання законопроєкту про визнання винуватості і потім укладання угоди про визнання винуватості, в тому числі в корупційних злочинах. Однак цього недостатньо. Мають бути "жорсткіші поправки".
"Я їх підготував, вже зареєстрував і вніс до другого читання. Зокрема, передбачити, що топ-корупціонери і інші особи, які розкрадали або розкрадають державний бюджет, угоду про визнання винуватості матимуть право укладати виключно, якщо здадуть організатора і наведуть докази, хто є тим організатором на самій горі тієї корупції. Друге – повністю відшкодувати державі, громадянам України всі збитки і в Україні, що вкрали, і за кордоном. Це я про офшори, про які робить вигляд будь-яка влада, що неможливо добитися, добратися. Третє – заборона далі обіймати посади у владі. Ось такі, наприклад, поправки до цього законопроєкту внесені мною", – уточнює нардеп.
Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №11340 щодо угоди зі слідством у провадженні по корупційних злочинах. Тобто підозрюваних у корупції чиновників можуть звільнити від покарання в обмін на штраф.