USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Надання Україні 3 млрд доларів від продажу "Челсі" затягується: Причина

Надання Україні допомоги затягується через процес затвердження
ФК
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Фонд, який створюється для передачі Україні 2,9 млрд доларів від продажу Романом Абрамовичем футбольного клубу "Челсі", майже готовий до роботи, але його затвердження урядом Великої Британії триває довше, ніж планувалося. Про це повідомляє Bloomberg.

Йдеться про фонд на суму 2,34 мільярда фунтів (2,9 млрд доларів), створений на кошти від продажу підсанкційним російським олігархом Романом Абрамовичем. Суму витратять на гуманітарні проєкти, що підтримують медичні, освітні та житлові програми для українців.

Втім генеральний директор фонду Майк Пенроуз розповів, що існують певні складності та затримки, пов’язані з політичним схваленням як між Великою Британією та ЄС, так і всередині Великої Британії. Він сказав, що команда завершила всі документи, необхідні для створення фонду, і склала короткий список інвестиційних менеджерів, які будуть контролювати гроші. Фонд планує зосередитися на гуманітарних проєктах, які підтримують медичні, освітні програми та програми надання притулку для українців.

За словами співрозмовника агентства, ЄС надав відповідним сторонам юридичне роз’яснення щодо застосування санкцій і подальшої роботи з їхнього боку не очікується. Практичні аспекти надання допомоги виявилися дуже складними і ще потрібно вирішити низку проблем, перш ніж Україна зможе побачити ці гроші. Проте коли це станеться – достеменно невідомо.

План полягає в тому, що кошти від угоди, які зараз знаходиться на замороженому рахунку, мають бути перераховані до нового фонду. Після створення він повинен буде подати заявку на отримання ліцензії на доступ до коштів в Управління з виконання фінансових санкцій Британії.

Уряд країни повинен буде оцінити заявку на отримання ліцензії з точки зору ризиків обходу санкцій, що може зайняти значний проміжок часу.

Історія з продажем ФК

Роман Абрамович оголосив про рішення продати англійський футбольний клуб "Челсі" на початку березня 2022 року. Бізнесмен повідомив, що всі виручені від продажу гроші підуть до благодійного фонду, який буде створений для допомоги постраждалим на війні в Україні.

"Це містить у собі надання критично важливих засобів для задоволення невідкладних потреб жертв, а також підтримки довгострокової роботи з відновлення", – заявив Абрамович.

У травні минулого року консорціум на чолі з американським бізнесменом Тоддом Боелі придбав "Челсі" за 4,25 мільярда фунтів стерлінгів.

Чиста виручка з продажу ФК "Челсі" становить 2,3 мільярда фунтів стерлінгів – саме стільки і планують передати Україні.

 
Читайте також:
У дронах Shahed знайшли запчастини з країн-партнерів України, – Данілов У дронах Shahed знайшли запчастини з країн-партнерів України, – Данілов
"Кадирівці" заздрять "вагнерівцям", тому можуть наступати на Бахмут, – Ступак
Трагедія біля укриття в Києві: Суд обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним Трагедія біля укриття в Києві: Суд обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним
Україна готова до контрнаступу, - Зеленський Україна готова до контрнаступу, - Зеленський