USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

На саміті G7 ухвалили спільну заяву щодо України

Країни G7 обіцяли запровадити додаткові санкції та заходи для збільшення витрат Росії та тих, хто підтримує її військові дії
G7
G7
Джерело: відкриті джерела

Лідери "Великої сімки" на саміті в японській Хіросімі ухвалили спільну заяву щодо війни в Україні. G7 пообіцяла продовжувати надавати Україні оборонну допомогу, засудила дії Росії та її ядерний шантаж, а також пообіцяла працювати над відстеженням російських алмазів, щоб надалі запровадити обмеження експорту.

Заяву оприлюднили на сайті Білого дому.

"Ми підтверджуємо наше зобов'язання надавати Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки потрібно. Ми запроваджуємо додаткові санкції та заходи для збільшення витрат Росії та тих, хто підтримує її військові дії", – йдеться у заяві.

Основні пункти документа:

  • Безвідповідальна ядерна риторика Росії, підрив режимів контролю над озброєннями та заявлений намір розмістити ядерну зброю в Білорусі небезпечні та неприйнятні.
  • Країни G7 вітають дипломатичні зусилля президента Володимира Зеленського та підтримують його "Формулу миру". 
  • "Велика сімка" стурбована захопленням та мілітаризацією Росією Запорізької атомної електростанції.
  • Лідери G7 зобов'язалися продовжувати надавати Україні допомогу в галузі безпеки, допоки вона захищається від російської агресії, пристосовуючи підтримку до потреб.
  • "Велика сімка" обіцяє допомагати Україні у відновленні, вітає зусилля щодо боротьби з корупцією та закликає до продовження реалізації ефективної програми реформ.
  • Лідери G7 обіцяють і надалі вводити санкції проти Росії та обмежувати її можливості фінансувати війну, зокрема шляхом скорочення доходів від енергоносіїв. 
  • G7 закликає треті країни негайно припинити надання матеріальної підтримки російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися з серйозними наслідками.
  • "Велика сімка" продовжить зусилля, щоб Росія заплатила за довгострокове відновлення України.
  • G7 підтримує притягнення до відповідальності за воєнні злочини, зокрема через міжнародні механізми, наприклад, Міжнародний кримінальний суд.
Читайте також:
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку
На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві
Збройовий гігант Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси Збройовий гігант Northrop буде виробляти в Україні боєприпаси
Встановлено особу військового, якому відрізали голову на Донеччині Встановлено особу військового, якому відрізали голову на Донеччині