USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

"На межі колапсу". Українська розвідка здобула великий обсяг документів "Росавіації"

Воєнна розвідка України здійснила кіберспецоперацію щодо "Росавіації"
Росавіація
Джерело: відкриті джерела

Воєнна розвідка України здійснила успішну кіберспецоперацію, під час якої здобула великий обсяг закритих службових документів "Росавіації". Про це інформує ГУР.

Зазначається, що серед отриманих даних українські розвідники знайшли перелік щодобових звітів "Росавіації" у масштабах всієї РФ за понад півторарічний період.

"Їхній аналіз свідчить – сфера цивільної авіації терористичної Росії перебуває на межі колапсу", – йдеться у повідомленні.

У розвідці надали декілька документальних фактів

1. Упродовж січня 2023 року в цивільній авіації Росії були зафіксовані 185 авіапригод. Близько третини кваліфіковано як інциденти різного рівня небезпеки. Лідером тут став російський ближньомагістральний літак "Сухой superjet" – 34 проблемні випадки.

2. За дев'ять місяців 2023 року у РФ задокументували 150 випадків технічних несправностей літаків. За аналогічний період 2022 року зафіксовано 50 таких інцидентів. Отже, зростання небезпеки польотів в Росії зросло втричі.

3. Найбільш проблемними місцями російської авіації залишаються двигуни та шасі, а також інші важливі елементи: гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.

4. Росія має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Через брак потужностей та спеціалістів у Москві намагаються переорієнтувати обслуговування літаків на Іран, де відповідні роботи здійснюють без відповідної сертифікації.

5. Станом на березень 2022 року росіяни мали близько 820 цивільних бортів іноземного виробництва. І якщо на той час лише до 10% із них пройшли через несертифікований ремонт із застосуванням неавтентичних запчастин, то нині через такий "сервіс" прогнали вже майже 70% авіапарку.

6. Гострий дефіцит запчастин призвів до так званого "авіаканібалізму" в Росії, коли одні літаки розбирають для ремонту інших. Згідно з оцінкою наявних даних до середини 2023 року у РФ пустили на "донорство" понад 35% повітряних суден.

7. Більшість радянських літаків Ан-2 станом на зараз не може відірватись від землі, оскільки двигуни до них вироблялись у Польщі, але через санкції їхнє постачання припинене.

8. Лише впродовж січня 2023 року серед 220 суден Airbus, що є в Росії, зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, у дев'яти літаках, які використовує "Аерофлот", зафіксовано 17 випадків задимлення.

9. З 230 літаків Boeing, які використовуються в Росії, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака.

10. Не витримав умов російської експлуатації кожен сьомий бразильський Embraer, а їх у РФ налічується 21.

Відповідна реальність – прямий наслідок санкцій

У розвідці вважають: аналіз характеру авіаційних інцидентів з отриманих документів вказує, що низка відмов, особливо пов’язаних з двигунами, шасі та механізацією крил, має системний характер: "Тенденція свідчить – сфера цивільної авіації на Росії перебуває у зоні серйозної турбулентності з високим ризиком зірватись у круте піке".

Крім цього, ГУР наголошує, що санкції проти Росії призвели до заборони на постачання повітряних суден і запчастин до них, до повної відмови в технічному обслуговуванні та наданні послуг, до відмови в оновленні програмного забезпечення, до затримання російських повітряних суден за кордоном та обмеження доступу до метеорологічної інформації для аеронавігації.

Нагадаємо, російський блогер Fighterbomber 23 серпня повідомив про російський вертоліт Мі-8, який нібито здійснив посадку на авіабазі у Харківській області. За його словами, екіпаж з якихось причин втратив орієнтування – можливо, це була "радіогра", можливо, відмова навігації. Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов підтвердив спецоперацію, здійснену з російським гелікоптером Мі-8.

Читайте також:
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років