USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Міністра агрополітики Сольського відправили у відставку

Сольського підозрюють в незаконному заволодінні землею на сотні мільйонів гривень
Микола Сольський
Микола Сольський
Джерело: Нардеп Железняк

Верховна Рада звільнила Миколу Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України. Відповідне рішення підтримали 273 народних депутатів.

У сесійній залі парламентарі віддали 273 голоси "за", був один голос "проти", а "утрималися" 11. До призначення виконувача обов’язків міністра аграрної політики Кабміном, згідно з розподілом обов’язків, обов’язки міністра буде виконувати перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький.

На Сольського завели справу

23 квітня НАБУ і САП оголосили Сольському підозру в незаконному заволодінні державною землею вартістю 291 млн гривень і в спробі заволодіти іншою земельною ділянкою на 191 млн гривень. За даними НАБУ, до складу "злочинної групи" на чолі з топпосадовцем входили посадовці органів Держгеокадастру, а також так звані куратори, які контролювали діяльність цих органів.

За версією слідства, фігуранти стоять за знищенням документів, на підставі яких два держпідприємства в Сумській області мали право постійного користування землею. Через їхню відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок. Через підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їхнього права на безоплатну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Сам Сольський називає справу семирічної давнини, коли він ще був адвокатом та не обіймав посаду держслужбовця. За його словами, вона стосується суперечки між держпідприємствами та ветеранами АТО за землі, які нібито були надані останнім у володіння відповідно до закону.

У НАБУ у відповідь на це кажуть, що ділянки дійсно оформлювали на учасників АТО, які мали право на їх безоплатне отримання. Проте обов'язковою умовою такого оформлення була згода майбутнього власника землі передати її в оренду/продати агрохолдингу, в інтересах якого і діяли члени злочинної групи.

Додамо, що 25 квітня він подав заяву на відставку з посади міністра аграрної політики та продовольства України. Вже 26 квітня ВАКС обрав Сольському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, але з можливістю внесення застави у розмірі 75 млн гривень (прокурори ж просили заставу розміром понад 200 млн гривень). Того ж дня міністр вийшов із СІЗО, внісши заставу.

Читайте також:
Кабмін звільнив Борзова з посади голови Вінницької ОВА Кабмін звільнив Борзова з посади голови Вінницької ОВА
Смерть чоловіка в ТЦК на Житомирщині: ТСК вимагатиме звільнення кервництва військкомату після трагедії Смерть чоловіка в ТЦК на Житомирщині: ТСК вимагатиме звільнення кервництва військкомату після трагедії
Найєма не пустили на конференцію в Німеччину, а наступного дня він звільнився Найєма не пустили на конференцію в Німеччину, а наступного дня він звільнився "через системні перешкоди"
Ситник йде з посади заступника голови НАЗК Ситник йде з посади заступника голови НАЗК