Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове надати технічну підтримку в рамках завершення будівництва блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України.
Цей проєкт обговорили міністр енергетики Герман Галущенко та гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час зустрічі.
За словами Галущенка, Україна вже перебуває на фінальному етапі переговорів із Болгарією щодо постачання реакторів.
"Будівництво може розпочатися, щойно Верховна Рада ухвалить відповідний законопроєкт. Рафаель Гроссі у відповідь наголосив на важливості цього проєкту і запевнив, що МАГАТЕ підтримає його реалізацію", – йдеться в повідомленні.
Гроссі підтримав реалізацію проєкту і додав, що участь агентства сприятиме дотриманню високих стандартів ядерної безпеки, а також запропонував розпочати місію технічної підтримки для забезпечення безпечної інтеграції нових компонентів у вже наявні системи, що, за його словами, підвищить довіру до проєкту з погляду ядерної безпеки.
Нагадаємо, Хмельницька АЕС розташована на заході України на кордоні трьох областей: Хмельницької, Рівненської та Тернопільської. Її почали будувати у 1981 році, зараз вона має два реактори. Перший запустили у 1987 році, другий – у 2004-му. Обидва енергоблоки мають реактори типу ВВЕР-1000, сумарна потужність – 2000 МВт.
У квітні цього року Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції".
У Міненергетики впевнені, що два атомні енергоблоки збільшать річне виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт-год, а її відпуск – на 15 415 млн кВт-год. Реалізація проєкту здійснюватиметься виключно коштом НАЕК "Енергоатом" із залученням кредитних можливостей.
Експерти ж вважають цей проєкт нереалістичним.