USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Литва запроваджує штрафи за недотримання санкцій. Гроші передадуть Україні

Ці кошти будуть спрямовані на підтримку, пов’язану винятково з відновленням України
Литва
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Литва штрафуватиме за недотримання міжнародних і національних санкцій. А отримані кошти будуть перераховані до Фонду співробітництва з метою розвитку для відновлення України. Про це повідомляє LRT.

За поправку до Закону про співпрацю з метою розвитку та гуманітарної допомоги проголосували 99 членів Сейму за відсутності голосів проти і тих, хто утримався. Згідно з ухваленою поправкою, до фонду надходитимуть кошти від штрафів і конфіскованих активів у разі недотримання міжнародних або національних обмежень.

У поправці також уточнюється, що ці кошти будуть використовуватися виключно для підтримки, пов'язаної з відновленням і реабілітацією України після російської агресії. Ця поправка діятиме протягом десяти років – до січня 2034 року.

"Мета полягає в тому, щоб Литва зробила єдиний внесок у відновлення України і продемонструвала свою тверду прихильність підтримці України перед обличчям російської агресії", – заявила заступниця міністра закордонних справ Йовіта Нелюпшене.

За її словами, Вільнюс вживатиме заходів щодо сприяння відновленню України самостійно, не чекаючи рішень Європейського Союзу або на міжнародному рівні. Згідно з Кодексом адміністративних правопорушень, порушення міжнародних санкцій або обмежувальних заходів, запроваджених литовським законодавством, карається штрафом у розмірі від 200 до 6 тисяч євро.

Євросоюз запровадив обмеження щодо 1473 російських і білоруських громадян і 207 юридичних осіб. Ці санкції та заходи призвели до заморожування активів на суму 215 млрд євро в країнах – членах ЄС, а також до іммобілізації активів Центрального банку Росії на суму близько 300 млрд євро в Європейському Союзі і країнах "Великої сімки".

Новини за темою: Литва забороняє імпорт російського скрапленого газу з листопада, – ЗМІ

Литва не припиняє допомагати Україні під час війни

Днями Вільнюс передав нову партію генераторів, польових ліжок і сухих пайків. Стаціонарні дизель-генератори потужністю 160 кВт призначені для вироблення електроенергії та забезпечення нею об'єктів у місцях, де відсутні або перервані лінії електропередачі. Генератори оснащені обладнанням, яке автоматично вмикає двигун генератора в разі припинення подачі електроенергії від стаціонарної електромережі та вимикає його в разі відновлення подачі.

10 листопада Литва заявила про те, що надала Україні дві пускові установки для зенітного ракетного комплексу NASAMS, необхідне обладнання, а також позашляховики для екіпажу. Крім цього, Вільнюс оголосив про передачу Україні нового пакета військової допомоги, до якого, зокрема, увійшли засоби боротьби з дронами та генератори.

Читайте також:
Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро
Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування
Мінфін США хоче вмовити Туреччину долучитись до санкцій проти Росії та ХАМАСу, – ЗМІ Мінфін США хоче вмовити Туреччину долучитись до санкцій проти Росії та ХАМАСу, – ЗМІ
Швеція готує для України допомогу на мільйони євро Швеція готує для України допомогу на мільйони євро