
Напередодні саміту лідерів "Великої сімки", який відбудеться в травні в Японії, партнери України обговорюють заборону на більшість експорту до Росії. У такий спосіб США та союзники прагнуть посилити економічний тиск на президента РФ Володимира Путіна через розв’язану Кремлем війну, повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Згідно з чинними умовами економічного тиску будь-який експорт до Росії дозволений, якщо щодо товарів не запроваджено санкцій. Лідери деяких країн "Великої сімки" вважають, що цього недостатньо.
Запроваджені санкції майже вдвічі зменшили експорт з ЄС і G7 до РФ, під обмеження потрапили різні товари – від електроніки до предметів розкоші. Однак, за даними женевського Trade Data Monitor, держава-агресорка все ще отримує товари з Європи, США, Канади та Японії на 66 мільярдів доларів. У трійці найбільших європейських експортерів – Німеччина, Італія та Польща.
Якщо лідери G7 підтримають обмеження на експорт до Росії на саміті, тоді доведеться узгодити, які товари все ж будуть дозволені для продажу у РФ. Ймовірно, до них належатимуть ліки та сільськогосподарська продукція, включно з продуктами харчування.
Серйозною перешкодою для впровадження майже повної заборони на експорт до Росії може стати те, що в ЄС таке рішення набуде чинності тільки тоді, коли нові критерії будуть ухвалені всіма країнами-членами.
Це може спровокувати гостру дискусію з огляду на ймовірну негативну реакцію компаній, які все ще експортують товари до РФ, а також ризик помсти з боку Москви.
Вплив санкцій на економіку Росії
На цей час обмеження майже вдвічі скоротили вартість експорту з Євросоюзу і G7 до РФ. За даними женевського Trade Data Monitor, при цьому як і раніше залишаються товари, які ввозяться до Росії із Європи, США, Канади і Японії, на суму 66 мільярдів доларів.