USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Країни G7 обговорюють майже повну заборону експорту до Росії, – Bloomberg

Ця ідея пов'язана з тим, що деякі країни продовжують експортувати великі обсяги товарів до Росії
G7
Прапори країн-учасниць Великої сімки на саміті у Німеччині в червні 2022 року / Фото: Associated Press
Джерело: The Associated Press

Напередодні саміту лідерів "Великої сімки", який відбудеться в травні в Японії, партнери України обговорюють заборону на більшість експорту до Росії. У такий спосіб США та союзники прагнуть посилити економічний тиск на президента РФ Володимира Путіна через розв’язану Кремлем війну, повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Згідно з чинними умовами економічного тиску будь-який експорт до Росії дозволений, якщо щодо товарів не запроваджено санкцій. Лідери деяких країн "Великої сімки" вважають, що цього недостатньо.

Запроваджені санкції майже вдвічі зменшили експорт з ЄС і G7 до РФ, під обмеження потрапили різні товари – від електроніки до предметів розкоші. Однак, за даними женевського Trade Data Monitor, держава-агресорка все ще отримує товари з Європи, США, Канади та Японії на 66 мільярдів доларів. У трійці найбільших європейських експортерів – Німеччина, Італія та Польща. 

Новини за темою: Росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту краденого зерна

Якщо лідери G7 підтримають обмеження на експорт до Росії на саміті, тоді доведеться узгодити, які товари все ж будуть дозволені для продажу у РФ. Ймовірно, до них належатимуть ліки та сільськогосподарська продукція, включно з продуктами харчування.

Серйозною перешкодою для впровадження майже повної заборони на експорт до Росії може стати те, що в ЄС таке рішення набуде чинності тільки тоді, коли нові критерії будуть ухвалені всіма країнами-членами.

Це може спровокувати гостру дискусію з огляду на ймовірну негативну реакцію компаній, які все ще експортують товари до РФ, а також ризик помсти з боку Москви.

Вплив санкцій на економіку Росії

На цей час обмеження майже вдвічі скоротили вартість експорту з Євросоюзу і G7 до РФ. За даними женевського Trade Data Monitor, при цьому як і раніше залишаються товари, які ввозяться до Росії із Європи, США, Канади і Японії, на суму 66 мільярдів доларів.

Читайте також:
Між РФ і Саудівською Аравією зростає напруга через скорочення видобутку нафти, - WSJ Між РФ і Саудівською Аравією зростає напруга через скорочення видобутку нафти, - WSJ
Експерти завершили дослідження фрагментів тіл на місці ракетного удару по Дніпру. Кількість жертв збільшилась Експерти завершили дослідження фрагментів тіл на місці ракетного удару по Дніпру. Кількість жертв збільшилась
Кулеба спростував чутки, що посланець Китаю закликав Європу визнати російськими території України Кулеба спростував чутки, що посланець Китаю закликав Європу визнати російськими території України
Для української розвідки під час операції в Бєлгородській області зібрали цінну інформацію, – ГУР Для української розвідки під час операції в Бєлгородській області зібрали цінну інформацію, – ГУР