USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Країни G7 обговорюють майже повну заборону експорту до Росії, – Bloomberg

Ця ідея пов'язана з тим, що деякі країни продовжують експортувати великі обсяги товарів до Росії
G7

Прапори країн-учасниць "Великої сімки" на саміті у Німеччині в червні 2022 року 

Джерело: The Associated Press

Напередодні саміту лідерів "Великої сімки", який відбудеться в травні в Японії, партнери України обговорюють заборону на більшість експорту до Росії. У такий спосіб США та союзники прагнуть посилити економічний тиск на президента РФ Володимира Путіна через розв’язану Кремлем війну, повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Згідно з чинними умовами економічного тиску будь-який експорт до Росії дозволений, якщо щодо товарів не запроваджено санкцій. Лідери деяких країн "Великої сімки" вважають, що цього недостатньо.

Запроваджені санкції майже вдвічі зменшили експорт з ЄС і G7 до РФ, під обмеження потрапили різні товари – від електроніки до предметів розкоші. Однак, за даними женевського Trade Data Monitor, держава-агресорка все ще отримує товари з Європи, США, Канади та Японії на 66 мільярдів доларів. У трійці найбільших європейських експортерів – Німеччина, Італія та Польща. 

Новини за темою: Росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту краденого зерна

Якщо лідери G7 підтримають обмеження на експорт до Росії на саміті, тоді доведеться узгодити, які товари все ж будуть дозволені для продажу у РФ. Ймовірно, до них належатимуть ліки та сільськогосподарська продукція, включно з продуктами харчування.

Серйозною перешкодою для впровадження майже повної заборони на експорт до Росії може стати те, що в ЄС таке рішення набуде чинності тільки тоді, коли нові критерії будуть ухвалені всіма країнами-членами.

Це може спровокувати гостру дискусію з огляду на ймовірну негативну реакцію компаній, які все ще експортують товари до РФ, а також ризик помсти з боку Москви.

Вплив санкцій на економіку Росії

На цей час обмеження майже вдвічі скоротили вартість експорту з Євросоюзу і G7 до РФ. За даними женевського Trade Data Monitor, при цьому як і раніше залишаються товари, які ввозяться до Росії із Європи, США, Канади і Японії, на суму 66 мільярдів доларів.

Читайте також:
Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР
Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії
РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста
Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області "Нептуном", – ISW