USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Контрнаступ ЗСУ, найімовірніше, виснажив дві загальновійськові армії РФ, – британська розвідка

Окупанти борються з бойовою втомою і виснаженням передових полків
ЗСУ, війна
Джерело: Генштаб ЗСУ

Контрнаступальні операції України, найімовірніше, виснажили дві загальновійськові армії РФ. Про це інформує у Twitter Міноборони Великої Британії.

"На півдні України запеклі бої тривають у двох секторах. На південь від Оріхового українські атаки були зосереджені на 58-й загальновійськовій армії Росії (58 САА). 58 CAA, найімовірніше, бореться з бойовою втомою і виснаженням передових полків, які ведуть напружені бої вже понад вісім тижнів", – йдеться в повідомленні.

Також там зазначають, що на південь від Великої Новосілки російські сили, що обороняються, витягуються як зі Східного, так і з Південного військових округів, що, ймовірно, створює проблеми координації.

Крім того, британська розвідка вважає, що підрозділи 5-ї загальновійськової армії, імовірно, відчувають особливий тиск і також вважають, що їм давно пора провести ротацію за межі лінії фронту.

"На півдні загальними проблемами для російських командирів, найімовірніше, будуть брак артилерійських боєприпасів, нестача резервів і проблеми із забезпеченням флангів частин в обороні", – наголосили там.

Раніше американське видання The New York Times з посиланням на представників Пентагона поінформувало, що Україна визначила основний напрямок свого контрнаступу і вже почала перекидати туди резерви. Головний удар буде зосереджено у південній частині Запорізької області.

За їхніми словами, українські війська намагаються просунутися на південь через російські мінні поля та інші укріплення у напрямку Токмака та у разі успіху – Мелітополя.

При цьому в Інституті вивчення війни також підтверджують, що українські військові розпочали велику контрнаступальну операцію у Запорізькій області.

Водночас Росія намагається сформувати сприйняття контрнаступальної операції українських Сил оборони як провальної. 
Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни