USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

"Хочу найти". В Україні запустили Єдиний центр пошуку військовослужбовців РФ

Цей проєкт дозволить росіянам отримувати інформацію про своїх рідних, що зникли безвісти та потрапили в полон на території України
полонені
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

10 січня Україна заявила про запуск державного проєкту "Хочу найти". Йдеться про Єдиний центр пошуку російських військовослужбовців, за допомогою якого громадяни країни-агресора зможуть дізнатися про своїх близьких, які зникли безвісти, загинули або потрапили в полон в Україні. В Telegram запустять чат-боти, через які можна буде дізнатися, де знаходиться конкретний російський військовий і чи не загинув той. Про це на брифінгу розповів представник ГУР України Андрій Юсов.

Як і у випадку з проєктом "Хочу жить", що був створений для росіян, які хочуть добровільно здатись у полон, проєкт "Хочу найти" працюватиме з громадянами країни-агресора, у першу чергу з родинами і близькими військовослужбовців РФ, які зникли безвісти, загинули або попали в полон в Україні. Звертаючись у проєкт, вони зможуть отримати інформацію, чи перебуває конкретний військовий армії РФ в Україні в статусі військовополоненого або ж загиблого, чиї тіло чи рештки були знайдені та ідентифіковані.

Як проєкт працюватиме в Україні

Представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що в першу чергу – це допомога росіянам, які шукають своїх родичів в Україні.

"Використовуються різні інструменти, з вересня працює "Хочу жить". Мета – допомоги росіянам, які опинилися в лавах армії держави-агресора, ті, які не хочуть свої руки мастити в крові, бути під захистом України", – нагадав Юсов.

За його словами, в ході повномасштабного вторгнення можна констатувати, що РФ не комунікує з членами родин військовослужбовців окупантів, не інформує про їхню долю, що стосується зниклих, полонених і загиблих.

"Була ситуація, коли масово звертаються в "Хочу жить" родичі. Україна передавала тіла РФ, але родичі жодної інформації не отримали", – зазначив Юсов.

Представник ГУР уточнив, що є потреба масштабувати цю справу, що стосується активізації суспільства в самій РФ.

"Якщо Росія не виконує функції щодо своїх громадян, Україна готова надавати інформації стосовно військових РФ. Ми ініціюємо проект "Хочу найти", куди можуть звертатись росіяни за інформацією, яку від них приховує держава-агресор", – додав Юсов.

Працюватиме чат-бот в Telegram

Спікер державного проєкту "Хочу жить" Віталій Матвієнко на заході повідомив, що на сьогодні отримано 30 тисяч звернень до проєкту "Хочу жить". За його словами, було понад 300 успішних операцій добровільної здачі в полон, а ще понад 100 гарячих операцій на стадії завершення.

"До нас звертаються родичі росіян за інформацією пошуку, дізнатись, чи живі вони. Росія не надає інформацію своїм громадянам, що з їхніми військовими. До нас щодня звертаються сотнями. Було прийнято рішення відкрити "Хочу найти", – розповів Матвієнко.

В Україні запустили проєкт "Хочу найти" для родичів російських військових
Джерело: скріншот

Він повідомив, що проєкт "Хочу найти" буде працювати в тому числі через чат-бот в Telegram. Окрім бота росіяни зможуть зайти на сайт проєкту за допомогою VPN. З моменту запуску очікують кілька тисяч звернень від росіян. Співзасновниця громадського руху з пошуку та повернення додому військових армії РФ "Наш Выход" Ірина Криніна зауважила, що наразі існують дві проблеми: одна пов'язана з українською стороною, оскільки родичі не можуть отримати інформації щодо військових, а Росія не йде на контакт.

"Аналогічна ситуація в самій Росії, вона не дає інформації для росіян, ні, звісно, по зниклим, ні по іншим. Ми збиратимемо запити, якщо буде відповідь, що родич у полоні, ми можемо організувати відеодзвінок, щоб підтвердити і дати можливість росіянці, щоб вона йшла і вимагала у держави інформацію, говорила: "От мій Вася в полоні", – сказала Криніна.

В Україні запустили проєкт "Хочу найти" для родичів російських військових
Джерело: скріншот

Нагадаємо, станом на червень минулого року 20 тисяч росіян звернулися на гарячі лінії проєкту "Хочу жить" Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

3 січня відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими: звільнено 230 українців та українок. Серед них представників Збройних сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Читайте також:
Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини
Окупанти захопили село Прогрес на Донеччині, – DeepState Окупанти захопили село Прогрес на Донеччині, – DeepState
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення