USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Рада наступного тижня розгляне законопроєкт про подвійне громадянство

Великого законопроєкту про мобілізацію в порядку денному немає
паспорт
Джерело: відкриті джерела

На наступних пленарних засіданнях 20–21 березня Верховна Рада розглядатиме у першому читанні закон про подвійне громадянство та декларування іноземного громадянства. Водночас великого законопроєкту про мобілізацію в порядку денному немає. Про це повідомляє Liga.net з посиланням на джерело в "Голосі".

Окрім цього, депутати голосуватимуть за проєкт закону про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства.

Подвійне громадянство

Президент Володимир Зеленський 22 січня вніс на розгляд до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство.

Згідно з документом, його можуть отримати нащадки українців, які в різні періоди залишили країну та поїхали до Європи, США, Канади, країн Азії, Латинської Америки. Також український паспорт хочуть надавати і іноземним добровольцям, але не громадянам Росії.

У пояснювальній записці до проєкту закону йдеться, що Верховна Рада має визначити перелік держав, громадяни яких можуть отримати український паспорт в спрощеному режимі, а також визначити особливості набуття громадянства України деякими категоріями осіб.

Також парламентарі мають визначити категорію осіб, які подаватимуть зобов’язання припинити іноземне громадянство для набуття громадянства України.

Водночас мають оновитися категорії осіб, які не можуть отримати громадянство України:

 • засуджена особа в Україні за тяжкий злочин;
 • особа, яка вчинила злочин в іншій державі, який за законодавством України вважається тяжким;
 • особа, яка створює загрозу національним інтересам та безпеці, охороні громадського порядку, суверенітету і територіальній цілісності України.
 • Окрім набуття громадянства у пояснювальній записці до проєкту закону винесені підстави щодо позбавлення українського паспорта. Його може втратити людина якщо:
 • громадянин України добровільно набув громадянство держави, яка визнана ВРУ країною-окупантом, країною-агресором або невизнаною державою (псевдокраїною);
 • повнолітній громадянин України використовує паспорт іноземної держави. Це є створення загроз національній безпеці та/або національним інтересам України;
 • людина, яка отримала громадянство України, подала неправдиві відомості, підроблені документи або приховувала суттєві факти, за якими не надають громадянство;
 • громадянин України, який проходив військову службу за контрактом у державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;
 • в суді оголосять обвинувальним вирок стосовно осіб, засуджених в Україні за вчинення злочину проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку;
 • якщо громадянин України бере участь у збройній агресії проти України у складі збройних формувань держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Законопроєкт про мобілізацію

7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про мобілізацію.

Проєкт закону передбачає удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та зміну призовного віку з 27 до 25 років.

Встановлюються підстави для звільнення з військової служби військовослужбовцям у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками відповідно до рішення Ставки Верховного головнокомандувача.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

 • які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільнені зі служби у запас у зв’язку із закінченням строку військової служби – протягом двох років з дня звільнення з військової служби. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
 • з числа громадян, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
 • з числа громадян, які були звільнені зі строкової військової служби під час дії воєнного стану, – протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби.

Виключається з переліку висновків військово-лікарських комісій висновок про обмежену придатність до військової служби. Детальніше читайте тут.

Читайте також:
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
Зеленський зідзвонився з Трампом: Сторони домовились про особисту зустріч Зеленський зідзвонився з Трампом: Сторони домовились про особисту зустріч
Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні
МВФ змінює свого представника в Україні МВФ змінює свого представника в Україні