USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Головна мета ракетних атак на Одесу – спроба повністю ізолювати Україні вихід до Чорного моря, – Данілов

Також окупанти намагаються знівелювати зусилля міжнародної спільноти по відновленню "зернового коридору"
Руйнування Одеси внаслідок атаки рашистів 23 липня_1
Руйнування Одеси внаслідок атаки окупантів 23 липня
Джерело: Володимир Зеленський

Російські терористи, проводячи масштабні ракетні атаки на Одесу та регіон, мають на меті повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Про це, коментуючи нічні удари окупантів по місту, заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він додав, що рашисти через акт залякування намагаються упередити і нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування "зернового коридору".

"За кремлівським планом, мають бути створені штучні умови загроз голоду насамперед для країн Африки і підвищення рівня міграційних небезпек для Європи. Росіяни очікують, що через шантаж примусять Захід до перемовин і прийняття путінського "зернового ультиматуму" – відновлення експорту російського аміаку, зняття частини санкцій та інших обмежень", – зазначив Данілов.

За його словами, знищення української інфраструктури, що забезпечує функціонування "зернового коридору", "має зробити світ залежним від російського зерна і їх логістики і можливостей".

"План – поставити світ на коліна і зробити Росію унікальним зерновим постачальником. Після провалу ідеї "енергетичної наддержави" Путін хоче стати "зерновою надімперією". Украіна розуміє і обізнана про ці наміри, належним чином відреагує і насамперед повною мірою відповість на вбивства і руйнування", – наголосив він.

Данілов додав, що світ і Захід мають проявити "твердість і непорушність і дати свою достойну відповідь кремлівському щуру, яка має полягати у повноцінному відновленні функціонування українського "зернового коридору" під гарантії міжнародної безпеки".

Нагадаємо, Одеса в ніч на 23 липня зазнала однієї з наймасштабніших атак за увесь час війни. Величезних руйнувань зазнав центр міста. Зруйнований Спасо-Преображенський собор, Будинок вчених та інші історичні будівлі.

Внаслідок атаки 1 людина загинула і близько 20 отримали поранення.

Російські окупанти в ніч на 23 липня випустили по Одесі 19 ракет різного типу. Силам ППО вдалося збити 9 ракет.

Читайте також:
Складна ситуація у Донецькій області: Армія РФ намагається просунутись в районі Калинівки та Часового Яру Складна ситуація у Донецькій області: Армія РФ намагається просунутись в районі Калинівки та Часового Яру
Посвідчення ветерана замінять на цифрове - рішення Кабміну Посвідчення ветерана замінять на цифрове - рішення Кабміну
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині
В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС