USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Гірші за "Кинджал": РФ використала найновіші ракети Х-69 для удару по Трипільській ТЕС

Це вже не перше використання Росією ракет Х-69
Ракета Х-69
Ракета Х-69
Джерело: Вікіпедія

Під час удару по Трипільській ТЕС окупанти застосували свої нові крилаті ракети Х-69, які дозволили повністю знищити найпотужнішу електростанцію Київщини. Про це свідчать знайдені уламки цієї ракети, повідомляє Defense Express із посиланням на джерела.

"При цьому, за отриманою додатковою інформацією, дальність пуску ракет склала близько 400 км. Цей параметр перевищує відомі оцінки дальності Х-69 у 300 км як чергової ітерації Х-59МК2", – додають у виданні.

Це не перше використання Х-69 для удару по Україні, нагадують автори. Як мінімум перша згадка про їх використання з'явилась у лютому 2024 року, хоча поодинокі випадки були ще у 2023 році.

"Згодом ця неофіційна інформація знайшла підтвердження завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69", – йдеться у матеріалі.

Що відомо про Х-69?

Х-69 є російською дозвуковою крилатою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запуск можливий з літаків Су-34 та Су-35, окрім того, саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57, яку він має нести у внутрішніх відсіках озброєння.

"Наявні на цей час її характеристики говорили про дальність до 290 км, але на практиці вона виявилась більшою. Вага бойової частини декларувалась у межах 310 кг. Система наведення ракети, за деклараціями – DSMAC, аналогічно як і Х-101, супутникова навігація із завадозахищеними антенами "Комета-М", а також інерціальна", – додають в Defense Express.

А головною особливістю зазначається можливість наднизького польоту на висоті у 20 метрів, що нижче за можливості Х-101.

"Попри те що ця ракета дозвукова та має меншу бойову частину, ніж "гіперзвуковий" Х-47М2 "Кинджал", використанням РФ саме Х-69 для удару по Трипільській ТЕС, як це не дивно, можливо вважати гіршою ситуацією", – зауважують у виданні.

Чому Х-69 гірша за "Кинджал"?

По-перше, її результативний удар говорить про можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону.

По-друге, її запуск з літаків тактичної авіації нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МиГ-31К.

"Також її використання саме за рахунок запуску із Су-34 чи Су-35 може носити більш масовий характер у силу більшої кількості носіїв. Але після того як у РФ налагодять її повномасштабне серійне виробництво, бо наразі не йдеться про її запаси. На вже детально дослідженій у лютому ракеті номера відповідали виробництву у кінці 2023 року", – йдеться у публікації.

Водночас дальність застосування цієї ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об'єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50–70 км.

Дальність ураження з гіпотетичних пускових районів Х-69 з дальністю 400 км
Джерело: Defense Express

"На мапі показані виключно гіпотетичні пускові райони, без урахування можливості ворогом використати повітряний простір Білорусі. У випадку, якщо РФ повторить таку практику часів 2022 року із повітряного простору свого сателіта, то до зони ураження можливо додати всю територію України, окрім Закарпатської області", – зазначають автори.

Атака на Трипільську ТЕС

Під час масованої нічної атаки росіян 11 квітня була повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка є найпотужнішою електростанцією на Київщині.

Як повідомив голова наглядової ради "Центренерго" Андрій Гота, усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі. Унаслідок влучень сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. 

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат