USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Дружина військового: Ми з чоловіком домовились, якщо він загине, я йду в ЗСУ

Волонтер Тетяна

Волонтер Тетяна Іваненко

Джерело: UWN

Тетяна за фахом медик і повістку отримала раніше за чоловіка, ще в 2014 році, коли почалося АТО. Дівчина зібралася їхати в Щастя бойовим медиком, коли зустріла в військкоматі власного чоловіка, якого також призвали. Тоді воєнком вирішив, що з цієї родини на війну поїде хтось один. Порадившись, пара вирішила, що чоловік там буде потрібніший.

Так почалось волонтерство Тетяни – рік нескінченних переживань за чоловіка, короткий перепочинок разом із надією на нормальне життя, а потім широкомасштабне вторгнення, яке знов розкидало подружжя по різних фронтах. Тетяна розповіла UWN про радощі та складнощі кохання в умовах війни. 

На війну поїде хтось один

"Коли почався Майдан, я ще була лікарем-інтерном, і вже допомагала там. Тоді мій чоловік Сергій працював банкіром і від революції був далекий. Але я запропонувала йому якось сходити зі мною і побачити все на власні очі. Тоді він мене підтримав абсолютно, зрозумів, що треба допомагати, його це затягло. Потім почалося АТО. Влітку мені першій прийшла повістка, мене схвалили, я мала їхати в Щастя лікарем. Прийшла додому, почала збирати речі, нічого не сказала, але відмітила, що і чоловік збирається… А далі ми зустрілися в військкоматі. Сказав мені тоді, що йде воювати. Пам’ятаю, воєнком дуже здивувався, сказав що ми "кінчена" сімейка і на війну поїде хтось один. Ми подумали, що чоловік зі своєю спеціальністю буде потрібніший", – розповідає Тетяна.

Це було вкрай важко

Дівчина зізнається, що хоча і погодилась з чоловіком, що їде він і рюкзак свій розпакувала, проте прийняти це було вкрай важко. 

За час АТО чоловік Тетяни пробув у зоні бойових дій рік, жінка ніколи не знала, де саме він знаходиться, і страшенно переживала, що це можуть бути найгарячіші точки.

"Скільки разів він прощався… я пам’ятаю, в 2014 році він телефонує під Новий рік, 30 грудня, каже: "Виходжу на завдання, мене тиждень не буде на зв’язку, якщо не відзвонюся, ти знаєш куди звертатись". І все, у мене всередині все обірвалося, сльози три дні. А потім з російського номеру приходить смска "Ну что, с*чка, нормально отдыхается? А твоего п*дара уже нет давно". У мене руки затрусилися, почалась просто страшенна істерика, хоча я і розуміла, що мій телефон запеленгований давно, як і мого чоловіка. Але за два дні я посивіла, поки не подзвонив чоловік і сказав, що він вже закінчив завдання. Я навіть повірити у це одразу не могла. Це була перша ситуація, коли я реально злякалася, з часом стало простіше, мені ще декілька разів подібне писали", – уточнює вона.

Були і приємні моменти

За цей період у пари були і приємні моменти, з присмаком пригод та несподіванок..

"Я вперше до нього їхала на "Газелі", у нас в Кобиляках відкрилися двері і все, що ми везли хлопцям випало. Ми потім дві години ходили по дорозі збирали в темноті. А потім під Запоріжжям у нас відірвався газовий балон, який був прикріплений під дном, ми побачили це по іскрам з-під машини, дуже здивувалися: "Що за феєрверк?!". Ми знов вигрузили повну "Газель" на узбіччя  о третій годині ночі. Прив’язали цей балон на мотузки і доїхали в Маріуполь. Тоді я вперше побачила свого чоловіка за півроку. І вперше його не впізнала – він заріс і здалося, що постарів. Питаю: "А хто це мені махає?". Мені відповідають, що то, мабуть, мій чоловік, а я – "Та, ні. То не мій чоловік, мій не такий". І вперше, я зрозуміла, що таке війна".

"В 2015 році, це був кінець зими, лютий місяць, я приїхала до своєї подружки в Запоріжжя. Ми мали зустріч у неї вдома - чоловік не міг приїхати в Київ, а я не могла приїхати на передову, тому що у нас була одна доба часу. Виходжу з поїзда, на вулиці був сильний мороз і я вирішила їхати на таксі. Підходжу до таксиста, називаю адресу і питаю скільки це буде коштувати. Тим часом помічаю, що у таксиста очі стають страшенно перелякані. І він каже: "Я вас не везу". Не встигла здивуватися, як відчуваю, що мене хтось бере під руки і кудись тягне. Повертаю голову і бачу двох чоловіків в білих маскхалатах. І розумію, що один з них - мій чоловік! Бідний таксист тим часом просто сховався в машині", - сміється Тетяна.

"Кажу – як би ти вчинив?" Він каже – так само"

З початком широкомасштабного вторгнення Тетяна зовсім не хотіла знов відпускати чоловіка на війну, навіть намагалася обдурити двірничок, які 24 лютого прийшли з повісткою до них додому.

"А він виходить і почав на мене кричати, що я його ганьблю. Я тоді ридала як ніколи. Але він сказав, що піде все одно, зізнався, що вже ходив вранці і завтра теж піде. Я зрозуміла, що втримати не зможу і 26 лютого він пішов. І досі він там. Зараз я займаюся волонтерством, їжджу до хлопців на позиції, в тому числі і до нього. І через це у нас трапляються непорозуміння, він інколи проти, щоб я їздила волонтером, переживає, але ми все обговорюємо".

Також конфліктні ситуації трапляються, коли чоловік Тетяни приїжджає у відпустку, а вона має їхати по своїх волонтерських справах.

Джерело: UWN

"Не часто, але приїжджає у відпустку. В нього своє розуміння – він коли вдома, йому хочеться, щоб все було гладенько-чистенько, а в мене своє життя, я вічно десь бігаю. А буває так, що він приїздить, а я десь їду. Через це теж конфлікти. Я йому пояснюю, що треба допомагати. Спочатку він сильно нервував типу "я приїхав, як так ти кудись поїхала". Знає, що з допомогою я їду, в тому числі до хлопців з його підрозділу, але зрозуміти до кінця не може, оскільки переживає. Але ж і я за нього переживаю. А наші зустрічі на передку – це взагалі окрема історія. Бо я приїхала, всіх обійняла, обійняла чоловіка, три хвилини поспілкувалися, почався обстріл, поховалася, обійняла ще раз і поїхала. Але коли зустрічаємося на позиціях, сліз немає, я плачу, коли він не бачить", – зазначає дівчина.

Любов на війні

Тетяна з чоловіком Сергієм

Джерело: UWN

Тетяна каже, що любов на війні – це з одного боку важко, а з іншого – легко.

"Я розумію, скільки ми всього пройшли, пережили. Ми з чоловіком домовились, якщо з ним щось стається, я йду в ЗСУ. У нас постійно ця тема обговорюється, тому що я хочу бути бойовим медиком, а він має свою важливу справу. Ми домовились, якщо він загине, я йду в ЗСУ".

В 2015 році родина пережила особисту трагедію, але попри все пара продовжує йти вперед: "Я вірю в нашу перемогу, і знаю, що вона буде 100%. Тому, працюємо заради перемоги. Я безмежно поважаю свого чоловіка, його роботу, його хлопців, те що він робить для перемоги. Я його дуже чекаю і дуже люблю".

Читайте також:
У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
Сі Цзіньпін підтримав Сі Цзіньпін підтримав "мирний план" країн Африки
За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка