USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Допомога з розумом: Юна чемпіонка світу Валерія Єжова грою в шашки зібрала для ЗСУ 165 тисяч гривень

Дівчинка планує допомагати військовим до кінця війни
Валерія Єжова
Джерело: відкриті джерела

Валерія Єжова – чемпіонка світу з шашок. Дівчинка займається шашками чотири роки і є однією з наймолодших чемпіонок світу. Щоб допомогти нашим захисникам, Валерія вирішила грати в шашки з усіма охочими. Так їй вдалося зібрати для ЗСУ вже 165 тисяч гривень. Звідки з'явилася ідея допомагати, граючи в шахи, та які плани на майбутнє, чемпіонка розповіла в програмі "Виклик долі" на UWN.

"Ідея зародилася таким чином: я хотіла допомагати ЗСУ і нашій армії і запитала у мами, щоб я могла зробити такого, щоб допомогти. Мама у відповідь запитала, що я вмію робити найкраще, ну я відповіла: "Грати шашки". І ось так вирішили грати для ЗСУ", – пригадує Валерія.

Втім, хоч ідея допомагати ЗСУ у дівчинки виникла майже після повномасштабного вторгнення, грати в шахи для військових Валерія почала лише влітку. Родина дівчинки довгий час вагалася, чи сприймуть люди таку ініціативу та і, власне, треба було ще знайти місце для гри в шахи.

Правила гри досить прості: людина підходить до Валерії грати в шашки. Якщо людина виграє у дівчинки, то вона може нічого не донатити (але все ж таки всі, хто вигравали, теж донатили). А якщо людина не може виграти, – вона донатить на ЗСУ будь-яку суму від однієї гривні. 

"Всього я зібрала і задонатила 165 тисяч гривень. Перші гроші я передавала у Фонд Сергія Притули. Думаю, що багато хто бачив це відео, коли він ще заплакав. І потім ще я назбирала 20 тисяч, теж йому передала. А потім передавала вже у різні фонди. Наприклад, Фонд "Дизель шоу", також передавала в окремі бригади, наприклад, – 28-ма бригада. Якщо ми передаємо у якісь фонди, то там вони закупляють ліки, апарати, техніку, що їм потрібно, а якщо ми передаємо військовим, то вони не беруть грошима, – ми передавали військовим інвектори", – пояснює юна чемпіонка.

Після того як Валерія перший раз вийшла на вулицю, її знайомі діти-шашисти теж почали виходити на вулицю, грати в шашки для ЗСУ.

"І тільки сьогодні ми повернулися з Тернополя, де ми здобули нагороду – друге місце в онлайн-голосуванні серед волонтерської діяльності. А всі ми разом вп’ятьох – перше місце за рішенням журі. Я продовжую свою діяльність. Якщо я буду в Києві, то я планую цим займатись до кінця війни", – додала Валерія.

Читайте також:
Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями
Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених
Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт
У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова